در بسته خبری امروز مشهد و دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی خبرهایی از جمله 9 دی تجلی پیروزی مسلمین بر ملحدین است، صدور 264 رای به‌نفع موقوفات استان، برگزاری مراسم گرامیداشت 9 دی در تربت جام و سبزوار و رقابت 100 جودوکار در مسابقات قهرمانی بزرگسالان خراسان رضوی منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، در بسته خبری امروز مشهد و دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی خبرهایی از جمله 9 دی تجلی پیروزی مسلمین بر ملحدین است، صدور 264 رای به‌نفع موقوفات استان، برگزاری مراسم گرامیداشت 9 دی در تربت جام و سبزوار و رقابت 100 جودوکار در مسابقات قهرمانی بزرگسالان خراسان رضوی منتشر شده است.

صدور ۲۶۴ رای به‌نفع موقوفات خراسان رضوی در محاکم قضایی

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: ۷۱۵ پرونده قضایی مربوط به‌موقوفات در سطح محاکم قضایی استان مطرح است که با پیگیری‌های مستمر این اداره کل، ۲۶۴ رای  به‌نفع موقوفات استان در سال 97 صادر شد.

حجت‌الاسلام محمد ذاکری با بیان اینکه اداره کل اوقاف خراسان رضوی درراستای دفاع از موقوفات پیگیری‌های مستمر و جدی دارد، بیان کرد: با پیگیری صورت گرفته ۳۰۰ رای قطعی موقوفات در محاکم قضایی در سال جاری صادر شده است‌.

وی ادامه داد: سیاست مجموعه اوقاف پرهیز از تشکیل پرونده‌های حقوقی و استفاده از ظرفیت‌هایی دیگر مانند صلح، سازش و پیگیری موضوعات اختلافی از طریق پیگیری اداری و برگزاری جلسات برای تعیین تکلیف مسائل اختلافی و حل مشکلات است.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: در برخی موارد برای جلوگیری از تضییع حقوق موقوفات، پس از بررسی موضوع در کارگروه حقوقی اداره کل و اتخاذ تصمیم لازم، دادخواست توسط ادارات اجرایی تنظیم و به‌دادگستری ارسال می‌شود.

ذاکری با بیان اینکه بیشتر پرونده‌های حقوقی استانی مربوط به‌دادخواست‌های افراد علیه موقوفات است، افزود: با استفاده از تمام ظرفیت‌ها دفاع جدی برای استیفای حقوق موقوفات و جلوگیری از تضییع حقوق موقوفات صورت گرفته است.

رقابت ۱۰۰ جودوکار در مسابقات قهرمانی بزرگسالان خراسان رضوی

رئیس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی عصر امروز در جمع خبرنگاران از پایان رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان استان یادبود 6 مربی و قهرمان فقید خراسان رضوی با شرکت 100 جودوکار خبر داد و گفت: این دوره از رقابت‌ها در بخش مردان روز جمعه ۷ دی ماه در سالن مجموعه ورزشی آستان قدس برگزار شد.

حسین محمودی افزود: حدود ۱۰۰ جودوکار از ۷ شهرستان و ۱۳ باشگاه شهر در این رقابت‌ها شرکت داشتند که در پایان تیم جودو آکادمی ملی‌پوشان با ۳ طلا اول به‌مقام قهرمانی رسید، قوچان با یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز در جای دوم قرار گرفت و مدرسه جودو با یک طلا، یک نقره و ۲ برنز سوم شد.

وی ادامه داد: در بخش انفرادی علی بصیری از تیم امام هادی (ع)، احسان رمضانی از تیم مدرسه جودو و سعید علیزاده از اکادمی جودو آینده‌داران پارس به مقام اول تا سوم وزن۶۰- کیلوگرم دست یافتند.

رئیس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی بیان کرد: در وزن ۶۶- کیلوگرم آرمین بندارازآکادمی ملی‌پوشان به‌مقام نخست رسید، مرتضی رستگار ازباشگاه امام هادی (ع) دوم شد، حسن موسی‌زاده ازشهرستان قوچان نیز مقام سوم را به‌دست آورد.

محمودی گفت: محمدرضا جاوید جودوکار ارزنده استان از مدرسه جودو که مدال طلای رقابت‌های کاتای هفته گذشته جوانان کشور را به‌ارمغان آورده بود، روز گذشته توانست دررقابت‌های استانی بزرگسالان که در بخش شیایی برگزار می‌شد به‌مدال طلای وزن ۷۳- کیلوگرم دست یابد، سجاد تیموری از باشگاه آینده‌داران پارس ومیلاد نیک‌روش دیگر جودوکار مدرسه جودو نیز به مقام دوم و سوم این وزن دست یافتند.

9 دی تجلی پیروزی مسلمین بر ملحدین است

یک فعال فضای مجازی عصر دیروز در همایش جنگ روایت‌ها که در سازمان سراج برگزار شد، با اشاره به اینکه 9 دی تجلی پیروزی مسلمین بر ملحدین است، گفت: در جریان ۹ دی، دشمن برنامه‌ریزی کلان کرده بود تا انقلاب را به‌زمین بزند، اما این برنامه‌ریزی با حضور مردم  همیشه در صحنه شکست خورد و این اتفاق تنها با صبر تربیتی امام راحل صورت گرفت.

پویان حسین‌پور با برشمردن انواع جنگ‌ها در تاریخ ایران و جهان، اضافه کرد: یکی از این جنگ‌ها، رسانه‌ای بوده که جنگ اقتصادی را تضمین می‌کند.

وی بیان کرد: کار دشمن شناسایی موضوعات اقتصادی است که سبب ملتهب شدن اوضاع می‌شود، مرحله بعدی جنگ رسانه‌ای، اعلام فراخوان برای تغییر شرایط بودهف این فراخوان سبب عمیق‌تر شدن مسأله و در نتیجه تکرار این موضوع سبب القای ناکارآمدی سیستم‌ها می‌شود.

این فعال فضای مجازی ادامه داد: این ناکارآمدی دو خروجی دارد، یکی ناامیدی و میل به‌ایجاد تغییر و اگر گام اول یعنی ناامیدی مطلق از شرایط موجود و بهبود شرایط محقق شود، گام دوم و سوم مبنی بر دعوت به‌تغییر و حس تغییر نیز محقق می‌شود.

حسین‌پور با بیان اینکه هدف جنگ روایت‌ها ادراک‌سازی است، خاطرنشان کرد: از طریق تکرار روایت که می‌تواند دروغ باشد و معمولاً توسط اول شخص و از زبان فردی مورد اعتماد مطرح می‌شود تا باورپذیری آن بیشتر شود.

برگزاری مراسم گرامیداشت 9 دی در تربت جام

مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی با حضور امامان جمعه و‌ جماعات، مسرولان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی، رزمندگان اسلام، خانواده شهدا، نیروهای نظامی،انتظامی، امنیتی و قشرهای مختلف مردم شیعه و اهل سنت ولایت‌مدار در هیات رزمندگان اسلام تربت جام برگزار شد.

در این مراسم، نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی یا قدردانی از بزرگان و مردم ولایت‌مدار شیعه و اهل سنت تربت جام که منادی و ‌محور وحدت هستند، گفت: وحدت مردم تربت جام‌ مایه افتخار ایران و‌ جهان است، با این وحدتف ملت انقلابی در حماسه ۹ دی جریان فتنه ۸۸ را خنثی کرد.

محمد دهقان به‌فتنه‌های استکبار جهانی از ابتدای انقلاب اشاره کرد و افزود: نظام اسلامی از ابتدای انقلاب فتنه‌های زیادی را از سوی استکبار جهانی تجربه کرده که برای فروپاشی انقلاب بر ملت تحمیل کردند، اما یکپارچگی مردم موجب شد از فتنه‌ها به‌سلامتی عبور کنیم.

وی ادامه داد: درفتنه ۸۸ رفتار جدیدی از دشمن را تجربه کردیم که در برخی کشور نتیجه داده بود و این رفتار جدید عبارت بود از در برابر هم قرار دادن ملت‌ها.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت انقلابی با گوش به‌فرمان رهبری بودن فتنه دشمن را خنثی کردهف با هوشیاری جریان فتنه و‌ حامیان آن را مچاله و‌ دور ریختند، ‌تصریح کرد: مهم‌ترین عبرت فتنه ۸۸ این است که باید هوشیار باشیم، دشمن از کوچک‌ترین موضوع در کشور حداکثر بهره را می‌برد.

با هوشیاری پاسخ فتنه و توطئه‌های دشمن را می‌دهیم

نماینده سابق مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی امشب در مراسم گرامیداشت 9 دی با بیان اینکه مهم‌ترین ویژگی حماسه 9 دی در سال 1388 بصیرت مردم بود، گفت: با هوشیاری پاسخ فتنه و توطئه‌های دشمن را می‌دهیم.

بزرگیان فتنه 88 را برنامه‌ریزی دشمن برای اجرای نقشه های شوم آن عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های خود جریان نفوذ در میان مسؤولان، نخبگان و مردم را اخطار داده‌اند، بنابراین مسؤولان نظام جمهوری اسلامی باید هوشیار از گذشته باشند.

وی با بیان اینکه امروزه جنگ اقتصادی است، تاکید کرد: دولت باید کابینه جنگی تشکیل دهد و تصمیمات کمیته جنگی برای مقابله با تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی را اجرایی کند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: