مشهدی‌ها در روز ٩ دی با آرمان‌های رهبری، میثاقی دوباره بستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، خاطرات حماسه نهم دی‌ماه سال‌٨٨ دوباره در مسیر میدان شهدا تا حرم مطهر رضوی تکرار شد. همان بصیرت مثال‌زدنی در دفاع از ولایت. گذر زمان، خاطره حماسه‌سازی ٩دی را در اذهان مردم به فراموشی نبرده است. هنوز هم مردمان این خطه، در دفاع از رهبری و پایبندی به نظام برآمده از حکومت اسلامی ثابت‌قدم هستند. مشهدی‌ها دیروز هم‌زمان با سالروز بصیرت و میثاق امت با ولایت، حماسه‌ای آفریدند از جنس ایمان و اعتقاد. حماسه‌ای ماندگار در تاریخ انقلابی این شهر.

راهپیمایی سالروز حماسه مردمی نهم دی ماه حدود ساعت‌٩ صبح یکشنبه از عرصه میدان شهدا آغاز شد و راهپیمایان با پیمودن مسیر شهدا تا حرم مطهر رضوی، پای صحبت‌های رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا نشستند. راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون حمایت از رهبری، شعارهای دشمن‌شکن و ضداستکباری همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و مرگ بر ضد ولایت فقیه سردادند. نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، فرمانده انتظامی استان و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر نیز همگام با مردم، مسیر راهپیمایی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت را از میدان شهدا تا حرم مطهر پیمودند. رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا که سخنران پایانی راهپیمایی حماسه نهم دی بود، گفت: رهبری تا ٢٩ خرداد سال‌٨٨ مانند پدری دلسوز پیوسته اهل فتنه را به خروج از خط دشمن توصیه کردند اما تداوم بی‌توجهی‌ها باعث شد که بعد از آن در مقابل خواسته‌های غیر‌قانونی فتنه‌گران بایستند. حجت‌الاسلام علی سعیدی افزود: در ۴٠سالی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد، هر زمان که مردم و مسئولان با رهبر معظم انقلاب پیوند ناگسستنی بسته و در راه انقلاب قدم برداشتند، هیچ توپ، تانک و فتنه‌ای نتوانست به کشور ضربه بزند. وی ادامه داد: عناصر پشت صحنه فتنه همیشه نقش هدایت سرشاخه‌های فتنه‌گری را برعهده دارند و برخی از آن‌ها آن‌قدر دارای محبوبیت مردمی هستند که کسی باور نمی‌کند مغز تفکر فتنه باشند. سعیدی با بیان اینکه فتنه سال‌٨٨ باید خواص ساکت و عمارگونه را از یکدیگر تفکیک کرد، اظهار کرد: خواص ساکت همیشه در طول تاریخ به نظام اسلام ضربه زدند و در موارد متعدد شاهد این مسئله بوده‌ایم.

گردهمایی ٩دی با حضور بسیجیان شهرداری و شورای شهر

گردهمایی بسیجیان شهرداری و شورای شهر مشهد هم عصر دیروز با حضور فرمانده سپاه امام‌رضا(ع) و جمعی از مدیران شهری برگزار شد. سردار سرتیپ‌پاسدار یعقوب‌علی نظری در این مراسم حماسه مردمی ٩دی را عامل خنثی شدن فتنه ٨٨ برشمرد و گفت: مهمترین خسارت این فتنه، ایجاد تردید در مردم درباره کارکرد نظام اسلامی بود.

 

 

به نقل از شهرآرا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: