عضو کمیسیون اصل نود مجلس گفت: برخی در داخل سعی می‌کنند به مردم القا کنند که راهی جز سازش وجود ندارد و گفتمان انقلاب اسلامی شکست خورده است. آن‌ها باید از روی جنازه‌ی ما رد شوند که بخواهند جمهوری اسلامی را به پای آمریکا بکشانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی درباره‌ی مقابله با سازش‌کاران گفت: کسانی در داخل هستند که می‌خواهند جمهوری اسلامی ایران را به پای آمریکا بکشانند ولی هم من هم بسیاری از نمایندگان این اجازه را نمی‌دهیم. آن‌ها باید از روی جنازه‌ی ما رد شوند که بخواهند جمهوری اسلامی را به پای آمریکا بکشانند.

وی در ادامه بیان کرد: ما خودمان می‌توانیم با برنامه‌ریزی از این مشکلات بیرون بیاییم. برنامه‌های کلان را باید به دو بخش برنامه‌های بلندمدت و برنامه‌های کوتاه‌مدت خلاصه کنیم. در برنامه‌ی بلند مدت همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند، باید اقتصاد را درون‌زا کنیم و نگاه به بیرون را کم کنیم. اگر با این برنامه شیوه‌های اقتصاد مقاومتی را کارشناسی و سپس اجرا کنیم حتما از مشکلات با سربلندی بیرون می‌آییم.

عضو کمیسیون اصل نود اظهار داشت: در برنامه‌ی کوتاه‌مدت باید دستگاه دیپلماسی نگاه را بر کشورهای دوست متمرکز کند؛ از آمریکای لاتین گرفته تا کشورهای آسیایی مخصوصا کشورهای همسایه. ما در سرتاسر جهان دوستان زیادی داریم و باید از ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: باید مناسبات سیاسی، اقتصادی و حتی فرهنگی را با کشورهای دیگر توسعه دهیم که این امر نیاز به همت وزارت امور خارجه دارد. اگر این برنامه پیش برود می‌توانیم سیستم اقتصادی متعادل و باثباتی داشته باشیم که هم‌گام با آن، از مواضع عزتمندانه‌ی خود کوتاه نیاییم.

نماینده‌ی مردم آستارا تصریح کرد: البته من این محتوا را به صورت خلاصه بیان کردم. این مباحث اگر به صورت کارشناسی شده پیش برود جمهوری اسلامی به پای مذاکره با آمریکا نمی‌رود و ما می‌توانیم در آینده یا نیازهایمان را در داخل برطرف کنیم و یا نیاز به بیرون را کم کنیم و با حفظ عزت جمهوری اسلامی به تعامل با کشورهای جهان بپردازیم.

داداشی در پایان اظهار داشت: ما از آمریکا خیری ندیدیم و اگر اروپایی‌ها بین دوراهی ایران و آمریکا باشند، آمریکا را انتخاب می‌کنند. چون مناسبات اقتصادی بیشتری با آن‌ها دارند و مجبورند گوش به فرمان‌شان باشند. گرچه برخی در داخل تمایل دارند که ایران را به پای دشمن بکشانند و سعی می‌کنند به مردم القا کنند که راهی جز سازش وجود ندارد و گفتمان انقلاب اسلامی شکست خورده است، اما ما با همه‌ی توان مقابل آن‌ها خواهیم ایستاد و این امر تا زمانی که بچه‌های انقلابی در وسط میدان باشند محقق نخواهد شد.

 

 

منبع: سراج 24

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: