تولیت آستان قدس رضوی گفت: اعلام کرده‌ایم که اختلافات مردم در اراضی موقوفه با آستان قدس رضوی در شهرهای اصفهان، قزوین و تمامی مناطق از جمله مشهد را حل خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ابراهیم رئیسی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی "شهرعلم و نوآوری عالم آل محمد (ع)" در گفت‌وگوی صمیمانه با محمدرضا کلائی شهردار مشهد با اشاره به اینکه به‌دنبال رفع اختلافات با مردم و دستگاه‌هایی که زمین‌های آستان قدس را در اختیار دارند هستیم، اظهار داشت: در همین راستا اعلام کرده‌ایم که اختلافات مردم در اراضی موقوفه با آستان قدس رضوی در شهرهای اصفهان، قزوین و تمامی مناطق از جمله مشهد را حل خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: معتقدیم می‌شود با مدیریت، اختلافات موجود در این زمینه را رفع کرد به‌گونه‌ای که هم حقوق موقوفه رعایت شود و هم مردم به حقشان برسند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در شهر مشهد نیز بنا داریم این اختلافات را با همه مردم و دستگاه‌ها حل کنیم، اظهار کرد: لذا این موضوع را به همکاران گفته‌ایم و هیئت‌های حل اختلاف را در همین راستا در آستان قدس رضوی تشکیل داده‌ایم تا طرفین نظراتشان را در این هیئت‌ها اعلام و در ادامه بتوانیم اختلافات را به نوعی با مدیریت حل کنیم.

رئیسی تصریح کرد: در جایگاه تولیت آستان قدس مسائلی را که به تولیت در امور موقوفه مربوط است را نمی‌توان تغییر داد و هر فردی هم جای من باشد باید مسائل مربوط به تولیت را انجام دهد، اما در نوع مدیریت آن تفاوت وجود دارد.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: بر همین اساس معتقدیم با مدیریت می‌توان اختلافات را حل کرد به عنوان مثال اگر فردی توانایی ندارد حق موقوفه را پرداخت کند می‌توانیم آن را به‌گونه‌ای با قسط‌بندی برای افراد قابل پرداخت کنیم زیرا مردم در وضعیت اقتصادی نیستند که بتوانند بصورت یکجا حق موقوفه را پرداخت کنند.

رئیسی با اشاره به اینکه باید بالاخره اختلافات‌مان را با مردم بگونه‌ای برای همیشه حل کنیم، افزود: این موضوع از طریق هیئت‌های حل اختلاف قابل بررسی و حل است.

همچنین محمدرضا کلائی شهردار مشهد نیز در این گفتگوی صمیمانه با استقبال از برگزاری جلسات مشترک با هیات اختلاف آستان قدس رضوی گفت: معتقدیم الگو اجرا شده در سرخس در رفع اختلافات اراضی موقوفه آستان قدس مناسب‌ترین الگو برای رفع اختلافات در این زمینه است لذا پیشنهاد ما نیز همین است که الگوی سرخس را در مشهد ‌اجرائی کنید.

وی افزود: براساس آمار اعلام شده از سوی آستان قدس با اجرای این طرح خوشبختانه مسائل و اختلافات موجود 700-800 هزار نفر در مشهد حل خواهد شد و شهرداری مشهد نیز در این زمینه آماده همکاری خواهد بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: