قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: ظرفیت نقطه عطف بودن برای تمدن‌سازی اسلامی در آستان قدس رضوی موجود است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از آستان نیوز، سید رضا فاطمی امین در مراسم معارفه قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تأکید بر لزوم تحقق تمدن سازی اسلامی در دوران معاصر برای پیشبرد اهداف متعالی اسلام، اظهار کرد: از دوران طلایی و اوج تمدن اسلامی سال‌ها گذشته و امروز تمدن غرب در لایه‌های پنهان و آشکار جوامع مختلف نفوذ کرده است.

وی افزود: انقلاب مقدس اسلامی با آرمان‌ها و ایده‌های بزرگی آغاز شد و در طی این سال‌ها توفیقات بسیاری را کسب کرد، اما با این حال راه‌های نرفته و اهداف بسیاری هنوز پیش روی ماست که تحقق آن‌ها نیازمند تمدن‌سازی  اسلامی است.

وی با اشاره به جایگاه رفیع و تأثیرگذار آستان قدس رضوی تصریح کرد: در کشور ما کمتر نهادی همچون آستان قدس رضوی است که ظرفیت تمدن‌سازی و پیشبرد اهداف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را داشته باشد.آستان قدس رضوی از یک سو ظرفیتی عظیم و بی‌بدیلی برای گردآوردن انسان‌ها به دور هم دارد و از سوی دیگر امکانات فرهنگی، علمی و اقتصادی خوبی را برخوردار است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی عدم پیوند صحیح میان «علم» و «عمل» را از مشکلات و ضعف‌های کشور خواند و اظهار کرد: متأسفانه در این سال‌ها بین علم و عمل ارتباط خوبی وجود نداشته است، باید موضوع پیوند میان علم و عمل مد نظر قرار گیرد تا از این رهگذر زمینه برای از بین بردن نقاط ضعف فراهم شود.

وی افزود: ظرفیت‌های و امکانات آستان قدس رضوی در حوزه‌های فرهنگی، علمی، اقتصادی، اجتماعی و غیره بی‌بدیل است و باید این فرصت خدمتگزاری را قدر بدانیم.

فاطمی امین در بخش دیگری از سخنان خود به دستآوردهای اقتصادی آستان قدس رضوی طی دو سال اخیر اشاره و عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی توانسته به 75 درصد تعهدات بودجه‌ای خود عمل کند و تا پایان سال 100 درصد این تعهدات تأمین خواهد شد که از 10 سال پیش تا کنون برای اولین بار است که این توفیق در سازمان اقتصادی حاصل می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع شرکت‌های زیان‌ده آستان قدس، عنوان کرد: امسال حداکثر یکی از شرکت‌های آستان قدس رضوی زیان‌ده باشد در حالی که در سال‌ها قبل این عدد بین 10 تا 15 شرکت بود، که موفقیت خوبی در این عرصه به حساب می‌آید.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: ایده‌های اقتصادی بسیار خوبی تاکنون در سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی عملیاتی شده است که امیدوار هستیم تا آخر امسال 5 تا 6 طرح عملیاتی موفق و کارا در حوزه‌های تورم، اشتغال و نظام مالی که دغدغه همه مردم است، را ارائه دهیم.

فاطمی امین با بیان اینکه ظرفیت نقطه عطف بودن برای تمدن‌سازی اسلامی در آستان قدس رضوی موجود است، گفت: در حوزه تکریم زائران، خدمت به زائران، تسهیل امر زیارت، اصلاح سبک زندگی و تمدن سازی اسلامی افق‌های بلندتری را مدنظر داریم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: