کارشناس امور خانواده گفت: خوشبختی وقتی حاصل می‎شود که زوجین تفاوت‎های یکدیگر را درک کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی، حجت‌الاسلام علی سرلک کارشناس مسائل دینی و خانوادگی در ویژه برنامه آشیانه از مجموعه برنامه های فرهنگی آموزشی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتابهشت گفت: زندگی زناشویی پهنه رشد طبیعی انسان است، اگر زوج‎های جوان بپذیرند که دنیای ازدواج میدانی‎ بوده، پر از چالش‎ها و اختلاف دیدگاه‎ها و تلاش کنند تا توانایی‌های خود را برای حل مسائل و مشکلات افزایش دهند، قادر به‌درک متقابل تفاوت‎های یکدیگر می‌شوند و در این دنیای پرتلاطم به‌خوشبختی و آرامش می‌رسند. 

این کارشناس امور خانواده یادآور شد: خوشبختی و نشاط در زندگی در تلاطم‌ها شکل می‌گیرد، زوج‌ها وقتی بتوانند یکدیگر را درک کنند می‌توانند مسؤولیت یک زندگی مشترک را بپذیرند، در واقع مسؤولیت درختی ست که ریشه‌اش در آگاهی و بهارش در بحران است.

وی با بیان اینکه ازدواج میثاقی مقدس است، ادامه داد:  از آنجا که ازدواج پیوندی ابدی و در واقع سفری تا بهشت است، زوجین باید برای رسیدن به آرامش منیت و خودیت را از خود دور کنند و سطح درک و فهم خود را به‌قدری بالا ببرند تا بتوانند دنیا را از چشم همسرشان نگاه کنند.

سرلک با تاکید بر مقبولیت به‌عنوان مهم‌ترین و محوری‌ترین نیاز یک مرد، عنوان کرد: در خانواده‌ای که مقبولیت مرد مورد توجه قرار می‌گیرد، تمام ظرفیت‌های عاطفی مرد نمایان می‌شود و یک خانواده قرآنی و متعهد شکل گرفته، به‌دنبال آن در این خانواده قرآنی فرزندان به‌‌صورت صحیح رشد یافته و تربیت می‌شوند.

این کارشناس امور خانواده افزود: مهم‌ترین توقع و انتظار یک زن از همسرش نیاز به‌محبوبیت است، در روابط زناشویی اگر زن به‌این باور برسد که در کانون توجه مرد قرار دارد، سرشار از آرامش می‌شود و خود را بهتر می‌تواند برای مسؤولیت همسرداری و مادر شدن آماده کند.

وی به‌ضرورت ترک مهم‌ترین معصیت‌های زندگی مشترک از سوی زوجین تاکید و بیان کرد: زندگی مشترک را به‌معصیت دچار نکنید، دو عامل دروغ و بی‌محبتی می‌تواند پایه‌های زندگی مشترک را متزلزل کند و روح نشاط و اعتماد را در رابطه زناشویی از بین ببرد.

سرلک ادامه داد: ازدواج اصلا آسان نیست، مهارت‌های ارتباطی، زناشویی و اصل ازدواج بسیار سخت بوده، زن و مرد، لازم است مهارت‌ها را یاد بگیرند تا بتوانند در مسیر مودت و رحمتی که پرورگار برای آنان مشخص کرده به‌خوشبختی برسند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: