مدیرکل دفتر حمل و نقل وزارت کشور گفت: اقدامات عادی و معمول برای کاهش حوادث رانندگی و تلفات مربوطه کافی نیست و باید طرحی نو درانداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از  اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، پوریا محمدیان در جلسه شورای همتای خراسان رضوی گفت: ما گزارش‌هایی را که از شورای همتای این استان دریافت می‌کنیم، به‌عنوان نمونه و برای بهره‌برداری برای دیگر استان‌ها نیز ارسال می‌کنیم.

 مدیرکل دفتر حمل و نقل وزارت کشور افزود: دبیرخانه شورای همتای خراسان رضوی اخیرا در روز حمل و نقل به‌عنوان دبیرخانه نمونه کشور انتخاب و از دبیر این شورا در سطح ملی قدردانی شد.

وی از مجموعه اقدامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری صورت گرفته که منجر به‌کاهش حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن شد قدردانی و تصریح کرد: با توجه به‌سهم حدود 50درصدی عابران پیاده از تلفات حوادث رانندگی درون شهری، لازم است برای ارتقای ایمنی عابران اهتمام بیشتری صورت گیرد.

محمدیان بیان کرد: اقدامات عادی و معمول برای کاهش حوادث رانندگی و تلفات مربوطه کافی نیست و باید طرحی نو درانداخت.

در ادامه سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری نیز بر اهتمام دستگاه‌های اجرایی برای انجام وظایف خود در چارچوب هوشمندسازی، اطلاع‌رسانی لحظه‌ای تخلفات رانندگی از طریق پیامک، الکترونیکی شدن پارک حاشیه‌ای، تحقق راهکارهای مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک مشهد و طرح LEZ (کاهش الودگی هوا) تاکید کرد.

وحیدقربانی متذکر شد: امیدوارم، مجموعه این اقدامات، ایمنی حمل و نقل درون شهری را افزایش و بخشی از آلام آسیب‌دیدگان از حوادث رانندگی را کاهش دهد.

گفتنی است؛ در این جلسه، برنامه‌های کوتاه مدت طرح جامع حمل و نقل و ترافیک مشهد نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: