فرمانده انتظامی استان خراسان‌رضوی از دستگیری ۱۲ سرشاخه اصلی سرقت های تیزدستانه وسایل و قطعات خودرو با ۱۰۰ فقره سرقت در مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به‌نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدکاظم تقوی اظهار داشت: از چندی قبل گزارش سرقت‌های سریالی وسایل و قطعات خودرو به ویژه سرقت باطری از وسائط نقلیه در مناطق مختلف شهر مشهد به فوریت‌های پلیسی 110 اعلام شد.

وی افزود: با توجه به اعلام شکایت مال باختگان و اهمیت موضوع، دستورات لازم به فرماندهی انتظامی مشهد برای پیگیری سریع این پرونده صادر شد و بررسی‌های اولیه نشان می‌داد تمامی این سرقت‌های شبانه و توسط افرادی صورت گرفته که برابر سرنخ‌های به دست‌آمده مشخصات ظاهری‌شان تشابه زیادی با هم دارد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: پلیس در ادامه تحقیقات دریافت با یک باند بزرگ که طراح این سرقت‌های شبانه است طرف بوده و باید تیم‌های گشت نامحسوس طرح ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار دهند.

سردار تقوی خاطرنشان کرد: تیم‌های دایره تجسس کلانتری آبکوه مشهد در این عملیات گسترده توانستند با ردزنی‌های علمی و تخصصی، در مرحله اول این عملیات سه تن از گردانندگان سرقت‌های شبانه را سوار بر یک دستگاه خودرو سواری در منطقه کوی امیر مشهد دستگیر کنند.

وی گفت: از این متهمان مقادیری موادمخدر صنعتی از نوع شیشه کشف و پلیس در ادامه تحقیقات پرونده، 9 عضو دیگر این شبکه را نیز شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه متهمان را در مخفیگاه‌شان که منزلی مسکونی واقع در غرب مشهد بود، دستگیر کرد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به این که در بازرسی از محل، مقادیری وسایل سرقتی نیز کشف شده است گفت: متهمان در تحقیقات اولیه تاکنون به 100 فقره سرقت باطری و دیگر قطعات و وسایل خودروهای سواری اعتراف کرده‌اند و با توجه به احتمال افزایش سرقت‌های انجام شده توسط آنها، بررسی‌های پلیسی با دستورات مقام قضائی ادامه دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: