مدال‌های دو قهرمان نامی کشورمان جواد محجوب قهرمان جودوی آسیا و مرحوم بیت‌ ا... عباسپور قهرمان پرورش اندام جهان طی مراسمی به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، این مراسم عصر پنج شنبه گذشته با حضور مردم ، مسئولان ، ورزشکاران و خانواده مرحوم عباسپور در سالن همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی برگزار شد که سه مدال جواد محجوب و 10مدال مرحوم عباسپور با حضور خادمان رضوی به موزه آستان قدس اهدا شد.

مدیر عامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در این مراسم با ابراز خرسندی از این که کشورمان مهد قهرمانان ، پهلوانان و پرورش شیرانی همچون عباسپور و محجوب است، گفت: این که جوانان جامعه ما در کشور ایران رشد می‌کنند، به مقام‌های قهرمانی نائل می‌شوند و حاصل تلاش‌های شان را به این مجموعه مقدس اهدا می‌کنند جای افتخار دارد.

علی اکبر هاشمی جواهری افزود: این جوانان با توسل به ائمه اطهار(ع) به پیروزی‌هایی دست می‌یابند و مدال های قهرمانی خود را تقدیم آستان قدس می کنند که این تصمیم بسیار بزرگی است.

وی تصریح کرد: کسی که در یک رشته‌ ورزشی رشد می‌کند، به‌ائمه(ع) تمسک می‌جوید و موفقیت‌هایش را تقدیم  امام رضا(ع) می‌کند، نشان از بزرگی اوست.

هاشمی جواهری با بیان این که جواد محجوب نیز  از افتخارات ورزش استان و کشور ماست، اضافه کرد: عمر قهرمانی تمام می‌شود، اما خوبی‌ها و نیکی‌ها از خاطر کسی پاک نمی‌شود. جواد محجوب که از طلای خود گذشت و در مقابل رژیم صهیونیستی به‌خاطر نظام و انقلاب اسلامی مسابقه نداد، این چنین افتخار پیدا می‌کند و توفیق اهدای مدال‌اش  به‌امام رضا(ع) نصیب او می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: همزمان با فرا رسیدن دهه فجر ، موزه تربیت بدنی در ورزشگاه امام رضا(ع) را افتتاح می‌کنیم.

آرزوی بیت ا...

رئیس فدراسیون بدن سازی و پرورش‌اندام کشور نیز در این مراسم با بیان این که آرزوی مرحوم عباسپور محقق شد، گفت: یکی از آرزوهای مرحوم بیت ا... عباسپور، اهدای مدال‌ها و کاپ هایش به موزه آستان قدس رضوی بود.

"ناصر پور علی فرد" افزود: طی 33 سال فعالیت در عرصه ورزشی ، جوانی خوش اخلاق‌تر از مرحوم بیت ا... عباسپور ندیدم. او تمام عمرش را با توسل به ائمه اطهار(ع) زندگی می‌کرد.دست تقدیر این گونه بود که امروز با افتخار و نیکی از او یاد می شود.

وی گفت: پیش از بیماری عباسپور به‌توافق رسیدیم که او را به‌عنوان مدیر تیم ملی بدن سازی و پرورش اندام ایران منصوب کنیم . متاسفانه هشت روز بعد از این تصمیم با او تماس گرفتم و مطلع شدم در بستر بیماری است . با وجود بدن مقاومش، اما تقدیر و سرنوشت این طور بود که از بین ما برود.

جواد محجوب:از سنگین وزن های دنیا انتقام می‌گیرم

جواد محجوب ، دارنده طلای جودوی قهرمانی آسیا گفت: تصمیمی برای خداحافظی ندارم . هنوز با سنگین‌وزن‌های دنیا کار دارم و باید از آن ها انتقام بگیرم.
جواد محجوب درباره خداحافظی از دنیای قهرمانی، افزود: تصمیمی برای خداحافظی ندارم. حالا حالاها من در جودوی دنیا کارهای زیادی برای انجام دادن دارم.
وی درباره شرایط پایش پس از جراحی، اظهار کرد: خدا را شکر شرایطم خیلی خوب شده است. دکتر کیهانی با یک ظرافت خاصی پایم را جراحی کرد. ان شاءا... اگر خدا بخواهد، تا نوروز سال ۹۸ به اردوها باز می‌گردم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در مسابقات آسیایی ابوظبی حضور خواهید داشت یا خیر،‌گفت: ۲۸ فروردین ماه مسابقات قهرمانی آسیا برگزار می‌شود، تمام تلاشم را می‌کنم تا در این رویداد حضور داشته باشم.
محجوب همچنین درباره مربیگری نیز افزود:مدتی است که در مجموعه ورزشی آستان قدس یک کلاس جودو را قبول کرده ام تا تجربیاتم را دراختیار همشهریانم قرار بدهم.
جواد محجوب درباره اهدای مدال های خود به موزه آستان قدس رضوی نیز، گفت: مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا، طلای مسابقات کاپ آزاد اروپا و مدال نقره گرند پری ترکیه را به موزه آستان مطهر امام رضا(ع) تقدیم کردم.
وی درباره هدف این اقدام ارزشمند ، تصریح کرد: این تصمیم الان من نیست. بلکه در دوران کودکی وقتی برای زیارت به حرم مطهر امام رضا(ع) می‌رفتم و وقتی در موزه مدال‌های پهلوان احمد وفادار و غلامرضا تختی را می‌دیدم، دوست داشتم من هم مثل تختی مدال کسب کنم و مدال هایم را به حرم امام رضا(ع) تقدیم کنم. همیشه پیش خودم این طور فکر می‌کردم که آیا می‌شود یک روز من هم بتوانم مدال کسب کنم و مدالم را به موزه حرم امام رضا(ع) تقدیم کنم.

 

 

به نقل از خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: