اعضای ستاد جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب کبیر اسلامی با یاران باوفای امام خمینی (ره) باحضور سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی، اجتماعی سپاه با حجت‌الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یکی از برنامه‌های جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب کبیر اسلامی، دیدار با یاران انقلاب و امام خمینی (ره) و تبریک چهل سال انقلاب اسلامی است که در این راستا نهمین جلسه از سلسله دیدار‌های تبریک‌گویی اعضای ستاد جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب کبیر اسلامی با یاران باوفای امام خمینی (ره) با حضور سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اعضای جنبش با حجت‌الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز برگزار شد.

در ابتدای این دیدار سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی هرهفته شنبه‌ها به دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌پردازد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که به چهل سالگی خود رسیده است و هیچ یک از انقلاب‌های دنیا به چهل سالگی خود نرسیده است مانند: انقلاب‌های فرانسه و شوروی.

نقدی با اشاره به شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی گفت: این انقلاب با تمام توان در برابر توطئه‌ها و دشمنی‌ها ایستاده است و اکنون به چهل سالگی خود رسیده است و این جای افتخار دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران تأکید کرد: دشمنان برای به زمین زدن انقلاب شوروی تنها یک رسانه رادیویی به نام رادیو آزادی ایجاد کردند و از آن طریق هم موفق شدند؛ اما برای انقلاب اسلامی حدود ۲۷۵ رسانه دیداری و شنیداری ایجاد شد که دائما درحال پمپاژ ناامیدی به مردم هستند اما مردم در این چهل سال مقاوم ایستاده‌اند که این باز جای افتخار است.

در ادامه حجت‌الاسلام محسن قرائتی نیز در این دیدار اظهار داشت: کارهای خوبی برای چهل سالگی انقلاب اسلامی انجام شده است که لازم بوده و هست؛ حتی می‌توان گفت که جای برنامه‌های شنبه‌های انقلاب در این مدت خالی بوده است.

وی ادامه داد: در قرآن کلمه «کَانُواْ» زیاد به کار برده شده است که معنی آن یعنی باید انجام کارها به صورت مستمر باشد و هرگز نباید متوقف شود.

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان این که باید تمام کارهای فرهنگی از طریق پیروی از قرآن صورت بگیرد گفت: ما هرچه داریم از سفره قرآن است و همه باید به آن ایمان داشته باشیم و از قرآن در تمام مسائل از جمله فرهنگی، سیاسی و اقتصادی استفاده کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به این که در این چهل سال کارهای زیادی انجام شده است، تصریح کرد: متأسفانه برای نسل امروزی و جوانان در حوزه نماز و زکات به اندازه اهم بودن آنها کاری انجام نشده است و حتی در قرآن به این دو کلمه بارها تأکید شده است.

وی ادامه داد: در این چهل سال برای بعضی از کارهای فرعی وقت گذاشته شده که متأسفانه کارهای اصلی به فراموشی سپرده شده است.

حجت‌الاسلام قرائتی خاطرنشان کرد: من رئیس نهضت سواد آموزی بودم بعد از انقلاب توانستیم از ۵۰ درصد افراد بی سواد، 40 درصد از آنها را با سواد کنیم که حتی بعضی از آنها به مراتب بالاتر رسیده‌اند.

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه توانسته‌ایم بعد از انقلاب بیش از 2 هزار مسجد بین راهی ایجاد کنیم، گفت: بعد از انقلاب ۴۰ هزار نماز جماعت در مدارس برگزار شد که قبل انقلاب حتی یک مورد نماز جماعت در هیچ مدرسه‌ای دیده نمی‌شد.

وی در پایان با بیان این که در جمهوری اسلامی کسانی هستند که اسم انقلاب را خراب می‌کنند گفت: من یک جمله معروف دارم که همه جا آن را بازگو می‌کنم «توجیه حماقت، تضعیف جنایت و تکمیل، رسالت است».

بر اساس این گزارش، در این مراسم تندیس چهل سال انقلاب اسلامی توسط ستاد مرکزی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی به حجت‌الاسلام قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز اهدا شد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: