رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا گفت:دشمنان انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۷ به اهدافشان در رابطه با تضعیف جمهوری اسلامی و محدود کردن نفوذ و قدرت منطقه‌ای ایران نرسیدند لذا همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: ممکن است در سال ۱۳۹۸ دست به فتنه انگیزی جدیدی بزنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اولین همایش مدیران ارشد روحانی نیرو‌های مسلح با هدف انتقال سیاست‌های کلی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، ارائه خلاقیت‌ها و ابتکارات روحانیون نیرو‌های مسلح، تبادل اطلاعات بین آنها و هم افزایی بین روحانیون نیرو‌های مسلح و تبیین دستآورد‌های انقلاب اسلامی با حضور روحانیونی از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به میزبانی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا طی سخنانی به تحلیل شرایط سیاسی روز پرداخت و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۷ به اهدافشان در رابطه با تضعیف جمهوری اسلامی و محدود کردن نفوذ و قدرت منطقه‌ای ایران نرسیدند لذا همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: ممکن است در سال ۱۳۹۸ دست به فتنه انگیزی جدیدی بزنند.

وی تضعیف و خنثی سازی نیرو‌های به زعم آمریکا بی ثبات ساز جهانی، همراه کردن دیگر قدرت‌های جهان مانند چین و روسیه با اهداف خودشان و کمک به رام کردن نیرو‌های به قول خودشان واگرا را از جمله اهداف آمریکا برای تسلط بر منطقه مهم و راهبردی غرب آسیا دانست و گفت: استراتژیست‌های آمریکا معتقد هستند اگر آمریکا تا سال ۲۰۲۵ به این اهداف خودش نرسد شاهد افول امپراطوریش خواهد بود.

حجت الاسلام سعیدی راهکار‌های روسای جمهور آمریکا در سنوات گذشته برای رسیدن به اهداف سلطه جویانه این کشور را متفاوت دانست و گفت: بوش، راهبرد حضور نظامی در منطقه با هدف مهار قدرت ایران، اوباما بکارگیری قدرت هوشمند در مهار، تضعیف و در نهایت از بین بردن قدرت ایران با استفاده از ابزار حذف قدرت هسته ای، نفی قدرت منطقه‌ای و عدم حمایت از حزب الله و حماس و ترامپ نیز عناصر قدرت در ایران که انسجام ملی، قدرت منطقه ای، عمق راهبردی، قدرت دفاعی و قدرت انرژی ما است را هدف قرار داده و در زمینه تضعیف آن‌ها کار کرده و می‌کنند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه، نعمت رهبری هوشمند و با تدبیر، حضور به موقع مردم در جا‌هایی که نیاز به حضور آن‌ها بوده مانند حماسه نهم دی سال ۱۳۸۸، جوهره انقلابی ارکان نظام، ظرفیت‌های آفندی و پدافنی بسیار قوی ایران اسلامی، تجربه دفاع مقدس و نیرو‌های مسلح مکتبی و نیز در اختیار داشتن بخش مهمی از انرژی مورد نیاز دنیا را؛ از ارکان و عناصر مهم شکل دهنده قدرت راهبردی ایران اسلام دانست و گفت: این موارد مانع از دستیابی آمریکا به اهدافش شده است.

فتنه نرم عقاید انسان‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد 

وی در ادامه، فتنه را به دو نوع سخت و نرم تقسیم کرد و گفت: فتنه نیز مانند جنگ به دو شکل سخت و نرم تقسیم می‌شود که دشمن در فتنه نرم عقاید انسان‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و منجر به فتنه سخت که درگیری فیزیکی و حضور در میدان تهاجم علیه نظام است می‌شود مانند آنچه در جریان انتخابات سال ۱۳۸۸ اتفاق افتاد.

حجت الاسلام سعیدی یکی از اهداف و راهکار‌های مهم آمریکا و ایادی اش در به زانو درآوردن ایران اسلامی را همسو کردن اهداف مهاجمان خارجی با برخی جریان‌های غرب گرای داخلی دانست و گفت: دشمن می‌خواهد اهداف آن‌ها را که تغییر نظام مقدس جمهوری اسلامی است همسو بنماید. مانند جریان فتنه ۸۸ که دشمن خارجی از بیرون فتنه و آشوب‌های داخلی را حمایت می‌کرد و بعضی از عناصر داخلی هیچگاه آن را محکوم نکردند.

آمریکا با بحرانی جلوه دادن شرایط کشور به دنبال تغییر ضرورت‌های کشور است

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا افزود: آمریکا با بحرانی جلوه دادن شرایط کشور به دنبال تغییر ضرورت‌های کشور است و در نظر دارد ضرورت سازی کرده و اولویت‌های کشور را آنطور که خود می‌خواهد به مردم ما القا نماید که البته و با تأسف در این زمینه در بین برخی مسئولین ما انفعال دیده می‌شود در حالی که باید با شجاعت و صراحت مردم را نسبت به اولویت‌های اصلی نظام و انقلاب هوشیار کرد.

وی در ادامه سخنانش به اولویت‌ها و ظرفیت‌های نیروهای مسلح در هوشیاری و آگاه ساختن کارکنان و خانواده‌های آن‌ها نسبت به اولویت‌های نظام اشاره کرد و گفت: یکی از ظرفیت‌های منحصر به فردی که در اختیار نیرو‌های مسلح است حضور جوانان این کشور برای گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه می‌باشد به نحوی که از اول انقلاب تاکنون بیش از ۱۵ میلیون نفر جوان به نیرو‌های مسلح آمده و خدمت سربازی خود را گذرانده اند و این فرصت بسیار خوبی برای تببین اهداف انقلاب، ضرورت‌های آن و اهداف دشمن است. همچنین کارکنان و خانواده‌های آن‌ها نیز ظرفیت بسیار مهم دیگری هستند که باید وفاداری آن‌ها را به نظام، انقلاب و ولایت هر روز بیشتر از قبل بنماییم.

حجت الاسلام سعیدی در انتهای سخنانش روحانیون نیرو‌های مسلح را به کسب مقبولیت و محبوبیت با رفتار پدرانه و عاطفی با زیر مجموعه و یکانی که در آن خدمت می‌کنند، دقت در نظارتها، انصاف در قضاوتها، توجه به درخواست کارکنانی که دسترسی به فرمانده مجموعه ندارند بویژه کارکنان وظیفه، توجه به آبروی افراد که مهم‌ترین داشته یک فرد مومن است، پرهیز از تجمل گرایی، شناسایی نیرو‌های نخبه و معرفی آن‌ها به مجموعه جهت استفاده از توانمندی این افراد و توجه به اولویت‌های مد نظر فرمانده معظم کل قوا (مد ظله العالی) و توجه به شاخص‌های اثر بخش در گزارش‌های اِشراف فرماندهی توصیه کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: