مشاور وزیر اطلاعات با بیان اینکه اداره کشور با روش‌های منسوخ سخت افزاری میسر نیست، گفت: کشور را باید با استفاده از روش های نرم، نوین و علمی مدیریت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، اولین جلسه هم‌اندیشی روسا، هیئت رئیسه، نمایندگان ولی فقیه و مدیران حراست دانشگاه‌های خراسان رضوی با حضور مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی برگزار شد.

مشاور وزیر اطلاعات در این جلسه  گفت: با روش‌های منسوخ سخت افزاری اداره کشور میسر نیست، بلکه کشور را باید با استفاده از روش‌های نرم، نوین و علمی مدیریت کرد.

وی دو آفت مهم در نظام محاسباتی کشور را خودشیفتگی و وادادگی، قلمداد کرد و افزود: نباید در ارزیابی وضعیت خود یا دشمن دچار خودشیفتگی یا وادادگی شویم چراکه در چنین وضعیتی امکان پیشرفت و صعود به قله‌های ترقی امکان پذیر نخواهد بود.

مشاور وزیر اطلاعات همچنین گفت: دشمن تلاش می‌کند ما را به سمت محاسبات مبتنی بر جهل و احساسات سوق دهد.

وی ادامه داد: آمریکا درباره ایران دچار دو اشکال محاسباتی است؛ اول اینکه در خصوص ظرفیت‌ها و توانمندی خود دچار اشتباه محاسباتی شده است و دوم دچار مشکل محاسباتی در زمینه توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی با تبیین نقش دانشگاه در تنظیم نظام محاسباتی کشور از مدیران دانشگاهی خواست که در این راستا به وظیفه خود عمل کنند.

وی با اشاره به سه پارامتر مقاوم سازی، اقتدار و ثبات جمهوری اسلامی ایران، نقش دانشگاه‌ها در توانمندی‌های موشکی و هسته‌ای کشور را ویژه ارزیابی کرد و بر استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌ها در حل مشکلات صنعت در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی نظام سلطه تاکید کرد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در ادامه با اشاره به مسائل، مشکلات و پیشنهادات مطرح شده از سوی مدیران دانشگاهی حاضر در جلسه اظهار کرد: تمام تلاش دستگاه‌های امنیتی و اجرایی استان معطوف به حل مسائل و مشکلات دانشگاه‌ها است.

در ابتدای جلسه محمدرضا دارابی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمد کافی، رییس دانشگاه فردوسی مشهد، حجت‌الاسلام ترابی نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌های خراسان رضوی، شمسیان، رییس جهاد دانشگاهی، علی‌نژاد، رییس دانشگاه پیام نور، تشکری، رییس دانشگاه علمی و کاربردی خراسان رضوی، قنبری، رییس پارک علم و فناوری و طیرانی، رییس دانشگاه خیام به نمایندگی از حاضران به بیان مسائل و دیدگاه‌های خود در حوزه دانشگاهی پرداختند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: