رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برج سازی در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی هویت محلات این محدوده را به هم زده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن، محمدرضا رضایی در نشست هم‌اندیشی متخصصان و پیشکسوتان بهسازی کشور در منطقه ثامن شهرداری مشهد اظهار کرد:در گذشته فکر می کردیم ساختمان‌ها را با هم تجمیع کنیم و برج بسازیم که این امر هویت محلات را بر هم زد، اما اکنون نگاه‌ها عوض شده و حفظ هویت محلات و در کنار آن زندگی راحت و مناسب مردم در بافت اطراف حرم مطهر رضوی را دنبال می کنیم.

وی افزود:نگاه جدید در طرح بهسازی بافت پیرامون حرم رضوی، حفظ هویت محلات است و باید  قبول کنیم عمر ساختمان در کشور ما پایین است که با تلاش و طرح‌ریزی مهندسان و متخصصان شهری باید بکوشیم تا آن را بالا ببریم و در کنار این امر بافت‌های فرسوده گذشته را با نگاه محله محوری احیا کنیم.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شکل‌گیری شرکت بازآفرینی شهری در دولت تدبیر و امید با محوریت و تاکید بر الگوی بازآفرینی محلی مبتنی بر مشارکت‌های مردمی است و نگاه بازآفرینی اینگونه نیست که همواره به دنبال ساختن برج و پاساژ باشیم، بلکه هدفش این است که با حفظ هویت محلات، خدمات مناسب در بافت‌های فرسوده ارائه کند تا کیفیت زندگی شهروندان بهبود یابد.

وی گفت: برنامه‌ریزی‌ها و پیشنهادات خوبی از سوی مدیران شهری مشهد و مجموعه مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی به دولت و همچنین از سوی دولت به اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین منابع مالی برای اجرای هرچه سریع‌تر بخش‌های عمومی این طرح ملی شده است.

رضایی تصریح کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی کمیسیون عمران، امیدواریم بخشی از این پیشنهادات در سال آینده و مابقی نیز تا پایان کار مجلس دهم و دولت دوازدهم محقق شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: