امام جمعه مشهدمقدس با انتقاد از برخی شرایط اقتصادی گفت: برخی جریانات خون مردم را در شیشه کرده‌آند و اجازه نمی‌دهند گوشت ارزان دست مردم برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی شامگاه سه‌شنبه در دیدار مدیران، سردبیران و اصحاب رسانه استان به مناسبت سالروز تاسیس سازمان بسیج رسانه در محل دفتر نمایندگی ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: انقلاب اسلامی به کمال رسیده است و البته که در این کمال دو احتمال به آن وارد می‌شود؛ اول اینکه این نقطه کمال می‌تواند سکوی پرشی برای انقلاب ما باشد تا موفق شویم اسلام و انقلاب را به تمام دنیا بشناسیم و احتمال دوم هم اینکه، خدای ناکرده انقلاب در چهلمین سال فروبپاشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: ما در چنین موقعیت و وضعیتی هستیم یعنی همان پیچ تاریخی که مقام معظم رهبری فرمودند؛ دشمن تمام سعی خود را کرده و می‌کند که این مطلب را القاء کند که انقلاب به چهل سالگی خود نمی‌رسد و درصدد این هستند که فتنه‌ای در سال 98 برای انقلاب ایجاد کنند تا چهل سالگی انقلاب مدفن و نقطه ختم انقلاب باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مشکل پیش روی ما در درجه اول ظهور و وجود خسته‌هایی از انقلاب است که اینها شاید زمانی از نیروهای برجسته انقلاب بوده باشند اما متاسفانه اکنون خسته از انقلاب هستند، یعنی همان فکری که در زمان بعد از حکومت امیرالمومنین(ع) مردم را گرفتار معاویه کرد و مقابل حکومت امام حسن مجتبی(ع) را گرفت.

وی خاطرنشان کرد: حرف ما این است که اگر خسته‌اید ‌کنار رفته و کار را رها کنید؛ اما حاضر نیستند که کنار بروند؛ این ویروس داخلی ما است که در خیلی از جاها نفوذ پیدا کرده است.

امام جمعه مشهدمقدس تصریح کرد: وزیری که خودش 20 شرکت تجاری دارد و حتی وقت نمی‌کند شماره حساب این شرکت‌ها را چک کند چگونه می‌خواهد مشکلات مردم را بررسی و حل کند؟ زیرا فرصتی برای این کار ندارد.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: در همین مشهد جریانی به وسیله دستگاه‌های امنیتی راه افتاد تا مشکل گوشت را حل کند؛ چرا باید گوشت کیلویی 85تا 90 هزار تومان باشد؟ بعد به این نتیجه رسید اگر گوشت وارد مشهد و توزیع شود کیلویی 27 هزار تومان بیشتر قیمت ندارد؛ در قصابی هم به دست مصرف کننده برسد کیلویی 35هزار تومان می‌شود‌ پس این قیمت 90 هزار تومانی برای چیست؟ اما نگذاشتند این کار انجام شود و گوشت ارزان به دست مردم برسد؛ گفتند نباید دستگاه دیگری در این کار دخالت کند؛ مدیریت توزیع گوشت مربوط به سازمان جهادکشاورزی است ما قصد اهانت و یا بدنام کردن کسی را نداریم اما بعضی افراد خون مردم را در شیشه کرده‌اند.

وی افزود: نکته دوم اینکه ما در جنگ هستیم، مقام معظم رهبری فرمودند: انقلاب تمام نشده یعنی از پائیز سال 41 که امام(ره) نهضت را شروع کرد این نهضت ادامه دارد و پیروزی انقلاب نقطه عطف انقلاب بود نظام جمهوری اسلامی اهرم و ابزار در دست انقلاب است و در خدمت انقلاب است؛ این انقلاب همچنان جریان دارد و چاشنی این انقلاب مبارزه است؛ نقطه نهایی انقلاب ظهور وجود مقدس امام عصر(عج) است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این مبارزات به دو میدان اقتصادی و رسانه‌ای کشیده شده است که در صف مقدم میدان رسانه‌ای شما هستید؛ امروز جریان رسانه‌ای ما باید همانند شرایط جنگ رسانه‌ای عمل کند.بی دین کردن جوانان با استفاده از ابزار رسانه و ایجاد نارضایتی عمومی با وارد کردن فشار اقتصادی به مردم دو راهبرد دشمن است که خبرنگاران به عنوان سربازان جبهه جنگ نرم باید توطئه‌های رسانه‌ای استکبار را خنثی کنند. 

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: کسی مخالف شادی و نشاط مردم نیست اما دشمن دقیقا می‌خواهد به بهانه شادی، بی‌دینی و ولنگاری را در جامعه ترویج دهد که اگر این اتفاق رخ دهد دشمن به اهدافش رسیده است.ترویج اشرافی‌گری موضوع دیگری است که توسط دشمن دنبال می‌شود و از این مسیر می‌خواهد افرادی که دارای درآمد کمتری دارند را از انقلاب ناراضی کرده و به عنوان پیاده نظام از آنها استفاده کند. 

وی گفت: اعتقاد ما این است که این انقلاب هیچگاه شکست نخواهد خورد اما معنای آن کنار گذاشتن مبارزه نیست و باید بگوییم رویارویی با استکبار از سال 1342 آغاز شده و تا ظهور امام عصر(عج) ادامه خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: دشمن در جنگ رسانه‌ای با استفاده از قدرت رسانه می‌خواهد دین را از مردم بگیرد لذا باید با قدرت رسانه‌ای در برابر او ایستادگی کرد.دشمن برای سلطه بر ما و خالی کردن پشت نظام می‌خواهد باورهای دینی نسل جوان را مخدوش و وابستگی آنها به نظام و انقلاب را قطع کند.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه شادی، نشاط و امیدواری برای جامعه لازم است گفت: همه اینها باید در سایه دین مهیا شود. نباید شادی در قالب ولنگاری و ترویج اشرافیگری باشد که در نهایت منجر به سلطه دشمن می‌شود.با حفظ اصول اساسی این نظام و انقلاب نمی‌توان زندگی اشرافی یا رفاه کامل مهیا کرد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: