استاندار خراسان رضوی گفت: بودجه های دولتی تاثیری دراقتصاد استان ندارد و باید توان بخش خصوصی و سرمایه گذاران به میدان بیاید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا رزم حسینی صبح پنج شنبه در دیدار با نمایندگان و جمعی از مسئولان شهرستان نیشابور اظهار کرد: باید دولت کوچک و کوچکتر شده و مردم و بخش مردمی بزرگ، قوی و توانمند شود و بدین منظور باید نخست ما راه را برای این امر باز کنیم و این فضا را برای ورود مردم فراهم کنیم و این جز در سایه همدلی و هماهنگی همه بخش ها مهیا نمی شود.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی در واقع اقتصادی مردمی و مردم محور است و باید نقش و حضور مردم در اقتصاد را تقویت کنیم و بدین منظور توانمندسازی و آموزش مردم و قوت یافتن جوامع محلی در دستور کار است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد:بودجه های دولتی تاثیری دراقتصاد استان ندارد و باید توان مردمی و بخش خصوصی و سرمایه گذاران وکارافرینان به میدان بیاید و فرهنگ اقتصادی در سطح جامعه گسترش یابد.

 وی گفت: برای تحقق این منظور نیاز به تعامل همه بخش های حاکمیتی و نهادها و دستگاه ها در استان با هم ،حمایت و همراهی بخش خصوصی و تعاونی ، ورود مردم به این حوزه و توانمندسازی سازی آنها ضرورت جدی است.

رزم حسینی بیان کرد: اگر به مقوله اقتصاد توجه کنیم فرهنگ و امنیت و سایر بخش ها هم تقویت می شود از این رو باید همه بخش ها برای حل مشکلات و توسعه اقتصادی همراهی و همکاری کنند و امروز نیاز است ائمه جمعه در کنار سرمایه گذاران کارافرین قرار گرفته و فرهنگ اقتصادی را در جامعه گسترش دهند.

وی تاکید کرد:کار ناتمام توسعه ای در کرمان را در خراسان رضوی با همراهی و همدلی همه بخش ها به انجام رسانده و خراسان رضوی را الگوی توسعه ای اقتصاد مقاومتی در کشور می کنیم .

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: