معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی به تشریح ویژه برنامه‌های تبلیغی، مذهبی و فرهنگی حرم مطهر رضوی در ایام فاطمیه پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌ سید جلال حسینی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س) به روایت 75 روز، گفت: حقیقت و ارزش وجودی حضرت زهرا(س) را کسی جز خدای متعالی و اولیای خاص او نمی‌داند، اما با این همه مگر نه این است که خاندان نبوت، هادیان خلقتند و زندگی و کلام‌شان حجت و الگوی مردمان، پس شناخت و بهره‌ گرفتن از هدایت آنان در حد امکان وظیفه‌ای است که در عصر حاضر سخت به انجام آن نیازمندیم.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه به مناسبت ایام فاطمیه برنامه‌‌های متعددی در حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده است، عنوان کرد: در این ایام روزانه برنامه‌های مدیحه‌سرایی، روضه‌خوانی، قرائت ادعیه و سخنرانی تبلیغی و مذهبی برای عموم زائران و مجاوران در اماکن متبرکه‌ حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

وی رواق‌های «امام خمینی(ره)»، «حضرت معصومه(س)»، «دارالحجه»، «رواق حضرت زهرا(س)» و «شبستان‌های مسجد جامع گوهرشاد» را محل‌هایی عنوان کرد که ویژه برنامه‌های سخنرانی حرم مطهر در ایام فاطمیه در آن برگزار می‌شود.

حسینی اظهار کرد: آیت‌الله سید احمد علم الهدی و کاظم صدیقی و حجج‌اسلام مقری، محمد رجایی خراسانی، رفیعی، جعفر اسلامی‌فر و سیدقاسم یعقوبی سخنرانانی هستند که با موضوعات تحلیل سیره تربیتی حضرت زهرا(س)، انقلاب فاطمی ولایت فاطمی، ولایت‌مداری در سیره فاطمه زهرا(س)، امام زمان(عج) در کلام حضرت زهرا(س) و سیره اجتماعی حضرت زهرا(س) در حرم مطهر رضوی به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: ویژه برنامه‌های دهه فاطمیه به روایت 75 روز از امروز در حرم مطهر امام رضا(ع) آغاز می‌شود و تا پایان هفته ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: یکشنبه 30 دی‎ماه ساعت 9:30 ویژه برنامه سالروز شهادت حضرت زهرا(س) با سخنرانی آیت الله سیداحمد علم الهدی همراه است که در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

حسینی ادامه داد: ویژه برنامه‌های سخنرانی برای زائران غیرایرانی به زبان‌های «عربی» و «اردو» با موضوع تبیین ابعاد مختلف شخصیت حضرت زهرا(س) نیز از سوی مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی تدارک دیده شده است.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: در این ایام در اماکن متبرکه رضوی مراسم عزاداری و مداحی برپا می‌شود و ذاکران و مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) چون مهدی سروری، حمید اکبری، صادق خالق‎پور، جواد مشکی‌باف، حمید اکبری، علی خوشچهره، جعفرملائکه، به مرثیه‌سرایی می‌پردازند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: