عضو کابینه دولت دهم با اشاره به اینکه سران اروپایی برخی مسئولان کشورمان را «سرکار» گذاشته‌اند و در داخل کشور آقایان سال کشور را به امید کمک آمریکا و اروپا معطل کردند گفت: مردم ایران با هیچ حزب و گروهی عهد اخوت نبسته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید محمد حسینی شامگاه روز گذشته در اجتماع بزرگ فاطمیون در مسجد پامنار مهدی‌شهر با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور اظهار داشت: امسال با مشکلات معیشتی و اقتصادی مواجه هستیم و با تلاطم ایجاد شده در بازار ارز از اردیبهشت امسال تاکنون مشکلات اقتصادی مردم نیز افزایش یافته است؛ البته نباید این مشکلات باعث شود که ما دستاوردهای بزرگ نظام را فراموش کنیم.

وی اضافه کرد: مشکلات موجود و عقب‌نشینی‌های ما در برابر دشمنان دلایل خاص خود را دارد که باید بررسی شود؛ اما نباید احساس یأس و ناامیدی و دلسردی از نظام در دل مردم به‌ویژه مردم متدین و انقلابی ایجاد شود و نباید مردم احساس کنند که نمی‌شود کاری کرد؛ چراکه ملت بزرگ ایران در اوج سختی‌ها نصرت الهی را دیده است.

وزیر اسبق فرهنگ  ارشاد اسلامی افزود: شاید در مقاطعی مانند عملیات رمضان در دفاع مقدس موفق نشدیم؛ اما بالاخره نصرت الهی شامل حال ما شده و خرمشهر آزاد شد. بنابراین باید بدانیم که در هرزمانی که پیروان پیامبر اکرم (ص) اهل صدق و صفا و صبر و بصیرت باشند؛ خداوند به آنان کمک کرده و راه برای آنان باز می‌شود.

این عضو کابینه دهم با تأکید بر اینکه متأسفانه آن‌گونه که بایدوشاید عزم و اراده و جدیت (برای حل مشکلات کشور) وجود ندارد و مردم ما گرفتار شدند تصریح کرد: امروز اگر گرفتاری‌هایی داریم باید در جای خود بررسی شود؛ چراکه بخش عمده‌ای از این گرفتاری‌ها ناشی از ضعف مدیریت‌هاست.

حسینی اضافه کرد: البته بخشی از این مشکلات به خود مردم بازمی‌گردد؛ چراکه در حکومت مردم‌سالاری دینی ـ که جمهوریت رکن اساسی آن است ـ خود مردم سرنوشت خودشان را تعیین کرده و از شورای روستا تا نماینده شهر نشان و رئیس‌جمهور و دولت خود را خود مردم انتخاب می‌کنند.

وی افزود: اگر (مردم در انتخاب خود) دقت لازم را نداشته و تحت تأثیر احساسات و عواطف و تبلیغات آن‌چنانی و جنگ روانی داخلی و خارجی و ماهواره‌ها و مواردی ازاین‌دست قرار بگیرند؛ آن زمان می‌بینیم که کسانی در مسند امور قرار می‌گیرند که بیشتر از آنکه به فکر مصلحت مردم و گرفتاری و مشکلات آنان باشند؛ به فکر منافع خود و نیز اعوان‌وانصار و باند و گروه حزب خود هستند و در این زمان مردم به فراموشی سپرده می‌شوند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: بر اساس فرمایشات امام خمینی (ره) اگر سرمایه‌داران در دولت نفوذ کنند؛ کشور آسیب می‌بیند؛ چراکه مرفهان بی‌درد به فکر مردم نیستند و در این زمان است که گرفتاری‌ها و مشکلات ایجاد می‌شود؛ اما مردم نشان دادند که با هیچ جریان سیاسی و گروهی اهداف فتنه بستن و اگر کسانی درست در مسیر الهی گام برنداشته و با آرمان‌های امام و رهبری پیوند نداشتند آنها را کنار می‌گذارند.

حسینی با ذکر نموه‌ای از برخورد مردم با مدیران نالایق و خیانت‌کار یادآور شد: در ابتدای انقلاب نیز مردم ایران رأی 11 میلیونی به بنی‌صدر دادند؛ اما وقتی مردم ایران دیدند که این فرد راه خود را از راه امام جدا کرده است؛ از نمایندگان خود در مجلس - که در آن زمان مجلس خط امامی و انقلابی بود- خواستند و مسیر را تغییر دادند.

وی با تأکید بر اینکه می‌توان از شرایط فعلی کشور عبور کرد گفت: اگر در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی از دستاوردهای آن می‌گوییم؛ بدین معنی نیست که در کشور مشکل وجود ندارد؛ بلکه با بازگو کردن این دستاوردها یادآوری می‌کنیم که ما می‌توانیم از موانع عبور کنیم و این‌گونه نیست که ما ملتی باشیم که تسلیم زور شویم.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برخی‌ها در زمان بحران فکر می‌کنند که باید تسلیم بحران‌ها شویم؛ درحالی‌که ما باید مدیریت کرده و از بحران عبور کنیم.

حسینی با بیان اینکه (آقایان) 6 سال کشور را معطل کردن و چراغ سبز نشان دادند و کوتاه آمدند تا آمریکا کمک کند و اروپاییان در کشور سرمایه‌گذاری کنند تصریح کرد: اما می‌بینیم که این‌گونه نشد.

وی با بیان اینکه اروپاییان از اردیبهشت امسال تا امروز این آقایان را سرکار گذاشته‌اند خاطرنشان کرد: ابتدا صحبت از چند هفته بود و پس از آن صحبت از مردادماه و 13 آبان و سال نو میلادی کرده‌اند تا با ما مبادلات مالی داشته و با بانک‌های ما ارتباط برقرار کنند و شرکت‌های اروپایی در ایران بمانند؛ اما بر اساس گزارش رویترز که روز گذشته منتشر شد «دو قورت و نیم» اروپاییان باقی است و می‌گویند چون ایران موشک بالستیک دارد باید این کشور را تحریم کنیم. بنابراین آنها وقتی ببینند از موضع ضعف و انفعال برخورد می‌کنیم؛ امتیاز بیشتری می‌خواهند و اگر محکم در مقابل آنها می‌ایستادیم؛ این‌گونه با ما برخورد نمی‌کردند.

عضو هیئت دولت دهم با ذکر نمونه‌ای از ایستادگی ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان و نتیجه این ایستادگی افزود: سال گذشته ترامپ و دشمنان ادعای جنگ‌افروزی علیه کشورمان کردند و گفتند که یا جنگ یا مذاکره را انتخاب کنید؛ اما مقام معظم رهبری با صلابت فرمودند که «جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد» و دیدیم که دشمنان ما نیز هیچ حرفی نزدند و حتی مانند گذشته صحبتی از گزینه‌های روی میز و زیر میز نیز نکرده‌اند؛ چراکه در دفاع مقدس ما را آزمودند و امتحان کردند.

حسینی اضافه کرد: در آن روزها که حتی برای فشنگ و مهمات نیز در مضیقه بودیم (دشمن در برابر ما کاری از پیش نبرد) اما امروز موشک‌های بالستیک داریم که حاصل مجاهدت افرادی مانند شهید طهرانی مقدم است؛ چگونه با امکانات (دفاعی) امروز ما می‌خواهند تهدیدمان کنند؟

وی به ادعاهای غربی‌ها از توان موشکی جمهوری اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد: خودشان می‌گویند آمریکا 35 پایگاه در منطقه دارد و همه این پایگاه‌ها در تیررس موشک‌های ایران است و آنان در برجام 2 (که به برجام موشکی معروف است) می‌خواهند خودشان در امان باشند؛ چراکه می‌دانند در صورت تعرض به کشورمان پاسخی محکم‌تر دریافت می‌کنند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: آنها می‌خواهند برد موشک‌هایمان کم کنند و معلوم است که ملت بزرگ ایران قبول نمی‌کند و زیر بار زور نمی‌رود؛ اما غرب‌گرایان به دنبال مذاکره برای برجام 2 بودند که مقام معظم رهبری جلوی آن را گرفتند. امروز خود دشمنان کشورمان تحلیل می‌کنند که ایران قدرت برتر منطقه‌ای است.

حسینی خاطرشان کرد: امروز آمریکایی‌ها 7 هزار میلیارد دلار در عراق و سوریه هزینه کرده است؛ اما می‌بینیم که ترامپ با دلهره و مخفیانه به سوریه و عراق سفر می‌کند تا سال نو میلادی را به سربازان خود تبریک بگوید و از آنان دلجویی کند و این نشان از ذلت آنان بوده و دلیل عصبانیت آنان از ما نیز همین مطلب است؛ چراکه کسی که شهادت‌طلب باشد و مرگ برای او حل‌شده باشد؛ نمی‌توان جلوی آن ایستاد و امروز به‌غیراز حزب‌الله انصار الله و حشدالشعبی که متأثر از انقلاب اسلامی ما هستند؛ نمی‌توان انسان‌های فداکار ای مانند ملت بزرگ ایران یافت.

وی با تأکید بر اینکه ما از دشمن دلخوری نداریم؛ چراکه کار دشمنان ما دشمنی است تصریح کرد: بحث ما با افراد داخلی است؛ چراکه دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند بر ما غالب شود؛ مگر اینکه در داخل کسانی باشند که با آنان هم‌آوا و همراه شوند و در مردم دودستگی ایجاد کرده و جامعه را دوقطبی کنند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در جنگ صفین نیز عده‌ای آمدم و گفتند باید حکمیت را بپذیریم و در این زمان بود که کسی در آن هیاهو سخن علی علیه‌السلام را نشنید گفت: اکنون نیز عده‌ای احساس می‌کنند که مالک اشتر ولی‌فقیه در حال رسیدن به نتیجه بوده و صهیونیست‌ها در تنگنا و فشار قرار دارند.

حسینی اضافه کرد: خود دشمنان ایران می‌گویند که ایران قدرت برتر منطقه‌ای است؛ درحالی‌که غرب‌گرایان در داخل کشور می‌گویند چرا از قدرت منطقه‌ای سخن می‌گوید و باید از قدرت‌های منطقه‌ای سخن گفت.

وی با تأکید بر اینکه همه‌کارهای بزرگ نتیجه روحیه انقلابی و جهادی بوده است  خاطرنشان کرد: با تفکر سرمایه‌داری و لیبرالی به‌جایی نمی‌رسیم؛ چراکه در برخی زمینه‌ها که عقب‌مانده‌ایم به خاطر کسانی است که روحیه جهادی ندارند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی در مقایسه با قبل از پیروزی آن قابل‌مقایسه نیست و مقایسه کردن این دو ظلم به انقلاب است افزود: همه این پیشرفت‌ها با اتکا به خودمان بوده است؛ چراکه پیشرفت‌هایی که با اتکا به بیگانگان به دست آید در یک آن فرومی‌ریزد.

حسینی با بیان اینکه در دولت‌های نهم و دهم در همه جای کشور کارگاه عمرانی و سازندگی بود تصریح کرد: اما امروز عده‌ای قبل از اعلام خروج آمریکا از برجام در داخل کشور تلاطم التهاب ایجاد کرده‌اند و به‌عنوان نمونه 60 تن طلا را تبدیل به سکه کرده و 20 میلیارد دلار ارز را به بهانه واردات به بازار ریختند.

وی افزود: امروز می‌توانیم از این شرایط نیز عبور کنیم؛ چراکه توانمندی بالایی داریم اما مدیران ما باید در خط ولایت و رهبری باشند و اگر امروز در صنعت دفاعی پیشرفت‌های قابل‌ملاحظه‌ای کرده‌ایم؛ به دلیل این است که فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه عمل می‌شود.

عضو کابینه دهم با اشاره به برخی پیشرفت‌ها و رتبه‌های جهانی جمهوری اسلامی ایران بر اساس اعلام اندیشکده‌های آمریکا و سازمان‌های بین‌المللی در زمینه‌های نرخ باسوادی، رشد امید به زندگی، کاهش مرگ‌ومیر، میزان تولیدات و صادرات کشاورزی، صادرات سیمان، فناوری‌های نوین و علمی، قدرت نظامی و فضایی و هسته‌ای و برخی دیگر از زمینه‌ها تصریح کرد: امروز نیز با حمایت ملت بزرگ ایران می‌توانیم در همه زمینه‌ها جزو پنج کشور نخست دنیا باشیم و این مهم با عزم و اراده مردم و درایت و هدایت‌های مقام معظم رهبری ممکن است.

حسینی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که متکی به آموزه‌های ولایی، قرآنی، نبوی، علوی و فاطمی است قرار داریم و باید آن را قدر بدانیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) حرکت خود را با جامعیتی که داشتند آغاز کرده و اسلام را در گوشه مسجد خلاصه نکردند و در کنار حرکت خود سرنوشت امت را مد نظر قرار دادند افزود: امام خمینی (ره) جامعه ما را متحول کردند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مردم ایران تا پیش از بهمن 57 برای پیروزی انقلاب اسلامی آماده نبوده و آن‌چنان واکنشی در برابر خودکامگی‌های رژیم منحوس پهلوی نشان نمی‌دادند عنوان کرد: اما پس از سال‌ها روشنگری امام خمینی (ره)، انقلاب اسلامی ایران با همه سختی و مبارزات انجام‌شده به پیروزی رسید و با پیروزی انقلاب اسلامی، تحولی اساسی در مردم ایجاد شد و بنابراین بزرگ‌ترین معجزه انقلاب اسلامی تحول انسان‌ها بود.

حسینی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال این است که ملت بزرگ ایران را از فرهنگ اهل‌بیت و فرهنگ شهادت و بسیج و ایثار و فداکاری جدا کند تا پس‌ازآن بتواند بر جامعه و کشورمان سلطه پیدا کند تأکید کرد: یادآوری و پاسداشت شهدای مدافع حرم مانند شهید همدانی و شهید حججی به خاطر این است که این شهدای گران‌قدر اجازه نمی‌دهند تا روحیه فداکاری و ایثار و بسیج در جامعه به فراموشی سپرده شود.

وی افزود: شهدای والامقام ثابت می‌کنند که مردم کشور ما زنده هستند؛ چراکه جامعه‌ای که شهید داده است زنده بوده و زیر بار زور نمی‌رود و شعار آن هیهات من‌الذله است و به تهدیداتی چون خط‌ونشان‌های آل سعود و رژیم صهیونیستی و آمریکا به‌عنوان ارباب این کشورها اعتنا نمی‌کند.

وزیر اسبق فرهنگ و اراد اسلامی با تأکید بر اینکه این ملت می‌تواند راه خود را به‌پیش ببرد تصریح کرد: اما باید توجه کنیم که دشمن همواره مشغول توطئه علیه ملت بزرگ ایران است و از فردای 22 بهمن 57 تا امروز دشمنان همواره علیه ملت و کشور ایران توطئه کرده‌است.

حسینی با یادآوری اینکه در مقابل هیچ انقلابی در طول تاریخ و در دنیا مانند انقلاب اسلامی ایران سنگ‌اندازی و مانع وجود نداشته است ‌گفت: همه این دشمنی‌ها و کوه خصومت و کینه‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ آن به سبب این است که دشمن به عظمت انقلاب اسلامی پی برده و فهمیده است که انقلاب اسلامی ما در حال حرکت به چه سمت و سویی است.

وی با بیانن اینکه آنها بیکار ننشسته و همواره علیه کشورمان توطئه می‌کنند اظهار داشت: 8 سال جنگ تحمیلی در جبهه نبرد سخت، پس‌ازآن جنگ و تهاجم فرهنگی و امروز هم جنگ اقتصادی علیه ملت بزرگ ایران تحمیل شده است.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه افزود: مردم ایران عواطف، عشق و ارادت خود را در ایام فاطمیه به خاندان عصمت و طهارت نشان می‌دهند و به معرفت خود می‌افزایند.

وی با بیان اینکه آیات قرآنی که درباره اهل‌بیت نازل شد؛ برای امروز جامعه ما لازم است عنوان کرد: وقتی حضرت ولی‌عصر (عج) حضرت فاطمه زهرا (س) را به‌عنوان اسوه معرفی می‌کنند؛ بدین معنی است که آن حضرت برای همه افراد جامعه الگو هستند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه شهادت و مظلومیت حضرت زهرا (س) حکایت از مظلومیت امام علی (ع) دارد عنوان کرد: باید از درس‌های فراوان زندگی ایشان در ابعاد مختلف زندگی استفاده کرده و اگر به دنبال سبک زندگی مناسب هستیم باید ایشان را معرفی کنیم.

حسینی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) برای جامعه اسلامی ما الگو و اسوه هستند خاطرنشان کرد: امروز همه باید در دفاع از حق حقیقت و امامت و ولایت قدرتمند وارد صحنه شوند و نباید در برابر باطل ساکت ماند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: