رئیس پلیس فتا خراسان رضوى گفت: متهم دستگیر شده در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به جرم خود اعتراف و عنوان کرد با ساخت صفحات فیشینگ و اپلیکیشن‌هاى جعلى و انتشار آن‌ها در شبکه‌هاى اجتماعى اقدام به سرقت اطلاعات بانکى کاربران و سپس براى خرج کردن مبالغ موجود، فروشندگان کالاهاى دست دوم را طعمه خود قرار ‌داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از پایگاه خبری پلیس، جواد جهانشیرى گفت: در پى مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنى بر مسدودى حساب بانکى وى توسط پلیس، رسیدگى به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوى افزود: شاکى در اظهارات اولیه خود عنوان کرد مدتى قبل جهت فروش یک دستگاه پلی‌استیشن در یکى از سایت‌هاى واسطه‌گر اینترنتى اقدام به درج آگهى و متعاقب آن فردى به هویت نامعلوم براى خرید کالا مراجعه و پس از رویت کالا، مبلغ وجه را در قالب سه فقره تراکنش به حساب شاکى واریز می‌کند، اما پس از گذشت چند روز شاکى متوجه مى‌شود حساب بانکى وى توسط پلیس مسدود شده است.

وی تصریح کرد: با بررسی‌هاى انجام گرفته بر روى حساب شاکى مشخص شد مبلغ واریزى از سه کارت بانکى به صورت غیرمجاز برداشت شده و به حساب شاکى واریز شده است که پس از تشکیل پرونده و شکایت دارندگان این کارت‌هاى بانکی، حساب شاکى توسط پلیس مسدود و غیرقابل برداشت شده است.

جهانشیرى ادامه داد: به دنبال اظهارات شاکى و تحقیقات فنى و پلیسى کارشناسان پلیس فتا، متهم اصلى این پرونده شناسایى و پس از هماهنگى با مقام قضایى متهم در محل اقامت‌اش دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوى اظهار کرد: متهم دستگیر شده در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به جرم خود اعتراف و عنوان کرد با ساخت صفحات فیشینگ و اپلیکیشن‌هاى جعلى نظیر ماهواره اندرویدى و صیغه‌یاب و انتشار آن‌ها در شبکه‌هاى اجتماعى اقدام به سرقت اطلاعات بانکى کاربران و سپس براى خرج کردن مبالغ موجود، فروشندگان کالاهاى دست دوم را طعمه خود قرار ‌داده است.

وی به فروشندگان کالاهاى دست دوم توصیه کرد؛ قبل از فروش کالا از هویت خریدار اطمینان حاصل کرده و صحت اطلاعات و مالکیت کارت بانکى آن‌ها را بررسى کنند تا در دام افراد کلاهبردار و سارقان فضاى مجازى قرار نگیرند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: