رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز باید برای نجات جوان دانشگاهی به محتوا و بیان متقن مسلح شد و با ادبیات به‌روز و شکلی جدید به بیان صحیح معارف پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی آموزشی دانشگاهیان(مفاد)، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در جمع معاونین آموزشی و پژوهشی نهاد و مدیران گروه معارف دانشگاه‎ها گفت: امروز باید برای نجات جوان دانشگاهی به محتوا و بیان متقن مسلح شوید و با ادبیات به‌روز و شکلی جدید به بیان صحیح معارف پرداخت.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: سرعت تحولات در عصر حاضر به‌گونه‌ای است که هر روز مسئله و شبهه‌‌ای تازه و در قالبی جدید در جامعه القا می‌شود و زندگی در عصر ارتباطات و رسانه به‌گونه‎ای است که نه تنها تفاوت بین دو نسل بلکه در یک نسل و در سنین مختلف تفاوت فاحشی وجود دارد.

وی افزود: این در حالی است که متراکم‌ترین بخش جامعه که سیر تحولات به‌وضوح در آن نمود پیدا کرده است، دانشجویان هستند و شما تنها کسانی هستید که در این دوره هجوم رسانه‌ها و عصر ارتباطات در دانشگاه، حلال مسائل و شبهاتی هستید که هر روز به‌گونه‌ای جدید و در قالبی‌نو در ذهن دانشجو القا می‌شود.

رستمی تاکید کرد: به‌برکت انقلاب اسلامی و طراحی که صورت گرفته، اکنون و در این مقطع زمانی که نگاه دوست و دشمن به ماست، فرصت ارائه محتوای صحیح و رفع شبهات در نظام آموزشی جمهوری اسلامی برای نسل بیدار جامعه به ما داده شده است، پس باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار کرد: امروز در دورانی قرار داریم که فضای مجازی در یک افسارگسیختگی بی‌بدیل قرار داد و انواع مختلف داده‌ها و اطلاعات صحیح و غلط را در برابر ذهن مخاطب قرار می‌‌دهد و البته جامعه جوان دانشگاهی بیشترین تعامل را با این فضا دارد و تنهاترین ملجأ و منبع تشخیص حق و باطل در دانشگاه‌‌ها اساتید دروس معارف خواهند بود.

وی به نقل از سخنان مقام معظم رهبری گفت: امروز تمدن غرب به بن بست رسیده، این تمدن فرسوده شده و تمدن امروز غرب کسانی مانند ترامپ تولید می‌کند و همه عوارضی که تاکنون در جهان مشاهده می‌کنید به‌واسطه حکومت این تمدن است، این تمدن رو به‌نابودی است و جایگزین آن باید تمدن اسلامی مبتنی بر ایمان توحیدی باشد. 

رستمی در تبیین سخنان رهبری اضافه کرد: مؤلفه‌های یک تمدن به میزان تولید علمی است که در مبدأ آن اتفاق می‌افتد و اگر ما مدعی ایجاد تمدن اسلامی هستیم که قرار است جهان را مدیریت کند باید تولیدعلمی مبتنی بر مبانی اسلامی داشته باشیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: رویکرد قطعی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها آماده کردن لوازم مورد نیاز برای رسیدن به این رسالت است، باور من این است که مدرس معارف اسلامی با مدرس همه دروس متفاوت است چرا که تکلیفی فراتر از ارائه چند واحد درس را دارد و باید تربیت عقل و تعلیم انسانی دانشجویان را نیز به عهده داشته باشد.

گفتنی است؛ نشست سالیانه معاونین آموزشی پژوهشی استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های سراسر کشور و مدیران گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌ها به‌مدت سه روز در مشهد در حال برگزاری است. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: