رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: امروز ۷ هزار داعشی با پول عربستان و امارات در افغانستان مستقر شدند و در حال یارگیری هستند و استکبار هر روز و دائما در حال تقویت آنهاست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» در مراسم ۴۰ سال اقتدار ارتش که در فرهنگسرای شفق تهران برگزار شد، اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ برای آمریکای‌ها یک شوک سیاسی و ژئوپلیتیک بود که آن‌ها را گیج کرد و تمام معادلات‌شان را بر هم زد‌

وی با بیان اینکه در دوران جنگ سرد، کشور ما یکی از مهمترین اَقمار آمریکا بود که مزیت‌های زیادی برای آن‌ها به همراه داشت، عنوان کرد: قبل از پیروزی انقلاب، کشور ما بازار محصولات آمریکایی بود؛ آمریکایی‌ها در سراسر مرز‌های شمالی کشور ما، برای کنترل شوروی، دستگاه‌های راداری کار گذاشته بودند و تمام اتفاقات شوروی را رصد می‌کردند؛ ماموریت فرامنطقه‌ای ارتش ایران، قبل از پیروزی انقلاب «جبهه جلویی ناتو در برابر شوروی» بود. با پیروزی انقلاب اسلامی، همه این منافع از آمریکایی‌ها گرفته شد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه طبیعی بود که آمریکایی‌ها خودشان را برای گرفتن دوباره این منافع، به در و دیوار بزنند، افزود: آمریکایی‌ها می‌دانستند ادبیات و ارزش‌های انقلاب که مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص) بود قابلیت گسترش بسیار زیادی دارد به همین جهت با تمام توان سعی کردند انقلاب مردم ایران را به شکست بکشانند.

امیر پوردستان ادامه داد: حضور روحانیت در خط مقدم نهضت و در راس همه وجود حضرت امام خمینی (ره)، حضور گسترده و میلیونی مردم در صحنه راهپیمایی‌ها و تظاهرات‌ها و همچنین پیوستن بدنه ارتش به صفوف انقلابیون، از جمله عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی بودند.

وی با بیان اینکه ارتش با همه مضیقه‌هایی که بعد از انقلاب داشت، موفق شد خدمات بسیار زیادی به انقلاب ارائه دهد، گفت: اولین فرد ترور شده جمهوری اسلامی ایران یک ارتشی به نام سپهبد قرنی بود. ترور سپهبد قرنی ثابت کرد که ارتش جمهوری اسلامی ایران، از آغاز یک ارتش مکتبی و ولایی بود.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه منزوی کردن ایران، راه‌اندازی موج ترور، تفرقه‌افکنی قومی و مذهبی، راه‌اندازی جنگ تحمیلی با تحریک صدام، حربه‌های آمریکا برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: ارتش با تقدیم ۴۸ هزار شهید و ۱۲۸ هزار جانباز در دوران دفاع مقدس، عشق خود را به آرمان‌های انقلاب نشان داد.

امیر پوردستان ادامه داد: امروز ارتش با بهره‌گیری از کارکنان مومن و با دانش و با بکارگیری سلاح‌ها و تجهیزات روزآمد و بومی برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی حمهوری اسلامی در زمین، هوا و دریا، آماده مقابله با هر تهدیدی است.

وی با بیان اینکه ارتش امروز یک ارتش مردمی است و با مردم پیوند عمیق دارد، گفت: ارتش امروز جمهوری اسلامی ایران به یک ارتش دانش‌بنیان و معنویت محور تبدیل شده است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش افزود: ارتش خیلی اهل ارایه و تبلیغ نیست، اما حقیقتا کار‌های سترگ و بزرگی در ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

امیر پوردستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه امروز هنوز ردپای داعش را در عراق می‌بینیم، عنوان کرد: امروز می‌بینیم که بعضاً داعشی‌ها یک تحرکاتی را در استان دیالی عراق انجام می‌دهند. امروز ۷ هزار داعشی با پول عربستان و امارات در افغانستان مستقر شدند و در حال یارگیری هستند و استکبار هر روز و دائما در حال تقویت آنهاست. نیروی زمینی با حضور قاطعانه در مرز‌های شرقی، از یک اشراف کامل برخوردار است و اگر بخواهد حرکتی علیه ما انجام شود، پاسخی کوبنده از سوی ارتش به دشمنان داده می‌شود.

وی افزود: قرارگاه پدافند هوایی ارتش امروز پایگاه‌های منطقه را زیر نظر دارد و اگر حرکتی علیه منافع کشورمان صورت گیرد، عزیزان ما در این قرارگاه برای مقابله با متجاوزان و دشمنان آتش به اختیار هستند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه ملت عزیز ما مستحضر باشند فرزندان‌شان در نیرو‌های مسلح ید واحده هستند که هم از قابلیت‌های دفاعی و هم از قابلیت‌های عملیاتی برخوردار هستند، گفت: ما برای تنبیه متجاوز ظرفیت‌هایی داریم که قطعا دشمنان را پشیمان خواهد کرد و اقتدار سربازان مسلمان را به رخ جهانیان خواهد کشاند.

 

 

به نقل از میزان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: