جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: در کشور مشکلات متعددی چون دشمن و مسائلی اقتصادی وجود دارد، اما این‌ها در ردیف اول مشکلات نیستند، مشکل اصلی ضعف پرورش نیروی انسانی مستعد است، چراکه اکنون برای ساخت نیروی تراز انقلاب کمترین ساز و کار را داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار محمد حسین سپهر صبح امروز در نشست سالانه فرماندهان حوزه‌های بسیج صداو سیما که در مشهد برگزار شد، گفت: همه دستگاه‌ها، نهادها، نخبگان و آحاد انقلابی باید نقشه راهی داشته باشند و این نقشه را با نقشه راه انقلاب اسلامی هماهنگ کنند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه نقشه راه انقلاب اسلامی توسط رهبر معظم انقلاب تدوین شده، افزود: امروز سلاح، پول، جغرافیا و تجهیزات نظامی دیگر حرف اول را نمی‌زنند، حرف اول را رسانه‌های افکارساز، باورساز، جریان‌ساز و اندیشه‌ساز می‌زنند، 50 شبکه رسانه‌ای صهیون دنیا را اداره می‌کنند، ما اگر بخواهیم به اهداف خود در تشکیل تمدن اسلامی برسیم، نیاز به قدرت رسانه‌ای تاثیرگذار در سطح عالم داریم.

وی به نقش راهبردی نخبگان جامعه در شرایظ موجود اشاره و تصریح کرد: جریان نخبگانی جامعه به گفتمان‌سازی، جریان‌سازی، راه‌سازی، الگو سازی و نمادسازی می‌پردازد، به همین جهت نقش این افراد در جریان انقلاب اسلامی نقشی فوق راهبردی است و باید بدانیم که جریان نخبگان رسانه‌ای در هر جامعه‌ای به شاخص‌سازی برای اهداف متعالی هر فرهنگی کمک می‌کند.

سردار سپهر با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در دو صحنه فرهنگ و اقتصاد در حال جنگ است و ما برای تداوم تمدن اسلامی باید در زمینه‌های فرهنگ و اقتصاد پیشرفت کنیم، ادامه داد: اگر در رسانه‌ها پیشرفت نداشته باشیم، قطعا در زمینه‌های دیگر نیز با مشکل مواجه خواهیم بود و به دلیل سرعت تغییر و تحولات علوم دو سال دیگر به امکانات پیشرفته امروزی لقب کهنه را خواهید داد، به همین جهت باید در این حوزه ما تولید علم و فن آوری داشته باشیم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین افزود: ما دو بخش الزام اصلی و کارکردی داریم، اول تولید فکر و علم است که از منظر رهبرانقلاب تولید فکر باید در حوزه‌های علوم انسانی و اسلامی باشد، بنابراین، لازم است تا دانشگاهیان و فقها در این حوزه‌ها تولید علم داشته باشند و نظام‌های مورد نیاز جامعه امروزی را بنویسند و در همین راستا نیز مهندسین علوم فنی نیز باید به تولید علم و تجهیزات برای رفع نیازها و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بپردازند.

وی با بیان اینکه تمام اهداف عالی انبیا تربیت و پرورش نیروی انسانی در تراز انسان موحد متعالی بود که این موضوع نیز از تکالیف انقلاب است، متذکر شد: اگر در حاکمیت بخواهیم توفیقات الهی پیدا کنیم پرورش نیروی انسانی اولین نیاز است که در تمام کتب الهی به آن پرداخته شده است.

سردار سپهر بیان کرد: در کشور مشکلات متعددی همچون دشمن و مشکلات اقتصادی وجود دارد، اما اینها در ردیف اول مشکلات نیستند، مشکل اصلی ضعف پرورش نیروی انسانی مستعد است، چراکه اکنون برای ساخت نیروی تراز انقلاب کمترین ساز و کار را داریم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: بزرگ‌ترین مشکل کشور سوءمدیریت و ضعف مدیریت بوده، یکی از وظایف بسیج صداو سیما این است که مولفه مدیریت جهادی و عرصه‌های مدیریت جهادی را تولید کند و الگوی مدیریت جهادی را در اختیار مدیران قرار دهد که آنها را استفاده کنند.

وی در تعریف مدیر جهادی گفت: مدیران جهادی با اخلاص برای خدا کار می‌کنند، بن‌بست‌شکن هستند، از دشمن و تهدید و تحریم نمی‌ترسد، توقف‌ناپذیر است، در مقابل مشکلات جامعه احساس ضعف نکند، خانه‌نشین نشود، مدیریت جهادی یعنی دائما به وضع موجود راضی نباشد و در صدا و سیما اعلام کنند که فلان مدیر در بحث معیشتی با مشکل روبه‌رو شده، به همین جهت نخبگان، خواص و کارگزاران باید زندگی علوی داشته باشند و مستحبات را فراموش نکنند، حرام‌خواری نکنند، نگاه به آمریکا نداشته باشند.

سردار سپهر با بیان اینکه صدا و سیما دشمنان زیادی دارد، خاطرنشان کرد: این مجموعه انقلابی نباید بترسد و تسلیم شود، به این توجه کند که یکی از مزایای انقلاب اسلامی این است از بن‌بست‌ها عبور می‌کند و باید در این مسیر گوش به فرمان امام توحیدی جامعه باشد که اگر بخواهد موفق شوید در تمام عرصه‌های خدمت باید به منظومه رهبر انقلاب مراجعه کند و از نسخه‌های درمان ایشان استفاده کند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با ادامه اینکه دشمن ما امروز سعی در ایجاد بحران هویت دینی، ایرانی و انقلابی دارد بسیج صدا و سیما باید اندیشه‌ورز و خردورز باشد و برای ارکان حاکمیتی نقشه راه و محصول تولید کند، به این موضوع که هر مرکز بسیج باید به اعتلای رسالت هر سازمان کمک کند نیز توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: رزمندگان یمنی می‌گویند ما با کمبودهای سلاح می‌سازیم، با کمبود مواد غذایی و دیگر مشکلات می‌سازیم، اما یکی از نیازهای اصلی ما در جنگ با استکبار جهانی، رسانه‌ای تاثیرگذار بود تا به توسعه فضای انقلابی یمن کمک کند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: