آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: مشهد می‌تواند پایگاه دائمی برای مناظره با مخالفان و جریان‌های معاند و پاسخ‌گویی به شبهات باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از آستان نیوز، مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه شایسته است در جوار مقدس امام هشتم(ع) چنین جریانی همیشه و به صورت دائمی وجود داشته باشد افزودند: در مشهد می توان پایگاهی دائمی برای مناظره با مخالفین وجریان های معاند و پاسخگویی به آنها تشکیل داد.

آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار اعضای شورای برنامه‌ریزی کنگره بین المللی «امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان» و مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم که در دفتر این مرجع عالیقدر شیعه در شهر قم برگزار شد، با تأکید بر اهمیت مقوله مناظره در اثبات حقانیت اسلام، ابراز کرد: مناظره در اسلام از راه‌های برخورد با اشخاصی است که مزایای اسلام را قبول ندارند، جریان خطبه فدکیه فاطمه الزهرا(س) سراسر مناظره است.

ایشان تصریح کردند: در تاریخ که نگاه کنیم مناظره، مساله‌ای فقهی، تاریخی و روایی و بسیار هم غنی وقوی است چرا که از ابتدای تاریخ وجود داشته است.

این مرجع عالیقدر تشیع با بیان اینکه شایسته است در جوار بارگاه مقدس امام هشتم(ع) چنین جریانی همیشه و به صورت دائمی وجود داشته باشد، افزود: مشهد می‌تواند به پایگاهی دائمی برای مناظره با مخالفین و جریان‌های معاند و پاسخگویی به شبهات باشد.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه این حرکت یک جهاد است، خاطرنشان کرد: مشهد همواره در طول تاریخ محل ظهور علما و عناصر شیعی بزرگی بوده است که در مناظره استاد بوده‌اند.

وی ادامه داد: اینکه آستان قدس همت کرده و این کار را انجام داده است جای تقدیر دارد و قطعا بارگاه ثامن الحجج(ع) بهترین و شایسته ترین مکان برای این کار است.

در ابتدای این دیدار، آیت الله محمدهادی عبدخدایی دبیر علمی «کنگره بین المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان» گزارشی از فعالیت‌‎های کمیته برگزاری این کنگره ارائه کرد.

شایان ذکر است همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان چهارشنبه و پنج شنبه دهم و یازدهم بهمن ماه ۱۳۹۷؛ در مشهد مقدس، تالار قدس کتابخانه آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: