رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: در روزهای آتی شاهد کاهش محسوس دما در سطح استان خراسان رضوی خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یحیی قاینی پور اظهار داشت: براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از عصر امروز دوشنبه خراسان رضوی تحت تاثیر سامانه بارش‌زا قرار خواهد گرفت که پیامد آن بارش‌های رگباری و در برخی نقاط توام با رعد و برق، افزایش شدت وزش باد و کاهش دمای هوا در بیشتر مناطق استان خواهد بود.

رئیس مرکز پیش بینی هوای هواشناسی خراسان رضوی افزود: این بارش‌ها که از نواحی غرب و شمال غرب خراسان رضوی آغاز شده و تا روز چهارشنبه آتی ادامه خواهد داشت طی فردا به شکل رگبار در برخی نقاط به ویژه نواحی جنوبی استان توام با رعد و برق پیش ‌بینی می‌شود. در اوایل وقت چهارشنبه نیز بارش‌ها در نواحی سردسیر خراسان رضوی به شکل برف رخ خواهد داد. 

قاینی پور عنوان کرد: بر این اساس وزش باد نیز طی روزهای سه ‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در سطح خراسان رضوی به ویژه نوار شمالی و شرقی شدید با احتمال بروز خسارت پیش‌ بینی می‌شود.

وی گفت: طی فعالیت این سامانه به علت بارش، وزش باد شدید، کولاک، تشکیل مه و کاهش دید همچنین احتمال اختلال در سامانه حمل و نقل وجود دارد.  به دنبال فعالیت سامانه بارشی میانگین دمای هوا بین شش تا هشت درجه در این استان کاهش می‌یابد. 

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: