استاندار خراسان رضوی گفت: به طور متوسط ۴۸ درصد منابع بانکی استان به سایر استان‌ها برده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در گردهمایی فرمانداران و بخشداران استان اظهار داشت: تعدادی از فرمانداری‌های استان با سرپرست اداره می‌شود که آنها را تعیین تکلیف خواهیم کرد.

 رزم حسینی با بیان اینکه فرمانداران نماینده دولت و موظف به پیاده‌سازی سیاست‌های دولت در حوزه کاری خود هستند افزود: با وجود تلاش‌هایی که در طرح تحول اداری صورت گرفت، متاسفانه موفق نبودیم و روز به روز بر حجم بوروکراسی اداری افزوده شده که خود مانع توسعه است.

استاندار خراسان رضوی نبود فرهنگ اقتصادی و توسعه اقتصادی، قناعت، تکریم کارآفرین و تقدیس تولید و اشتغال و غیره را از دیگر مشکلات جدی در این بخش دانست که نسبت به آن غفلت و حتی گاه بی مهری شده است.

رزم حسینی گفت: همین رویکرد که ثروت‌آفرین و کارآفرین را زالوصفت خوانده‌ایم خود سبب فرار سرمایه‌ها از استان و کشور شده ‌که امروز امیدواریم با اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی این فرهنگ اقتصادی اصلاح و ترویج شود و در این میان نقش علما، ائمه جمعه و جامعه نخبگان برجسته است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه با تاکید بر اینکه فرمانداران به عنوان نمایندگان دولت باید با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تعامل داشته باشند، تصریح کرد: اقتدار دولت را در هر شرایطی در حوزه فعالیت خود حفظ کنند.

رزم حسینی تصریح کرد: همچنین با ائمه جمعه و جامعه نخبگانی تعامل نزدیکی داشته باشید و نباید اختلافی در بین باشد و نباید اجازه داد حاشیه سازی و اختلاف افکنی شود که در این صورت فرصت ها از دست می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد سرمایه‌ها از استان خارج شوند افزود: به طور متوسط 48 درصد منابع بانکی استان به سایر استان‌ها برده می‌شود که در صورت حمایت صحیح و درست از سرمایه ها و ایجاد و تقویت فرهنگ توسعه اقتصادی در استان نه تنها می‌توان این منابع را در استان حفظ کرد بلکه حتی جذب سرمایه هم از سایر نقاط داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: