جانشین مدیر منطقه یک عملیات سازمان آتش نشانی مشهد از مهار آتش سوزی گسترده در یک ساختمان مسکونی 18 واحدی در منطقه الهیه این کلانشهر و نجات بیش از 20 نفر از ساکنین این ساختمان از میان دود و آتش خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از پایگاه خبری 125، حمید فرزین شهری گفت: شامگاه گذشته (چهارشنبه 10 بهمن) یک ساختمان مسکونی سه‌طبقه ( 18 واحدی ) واقع‌ در بلوار محمدیه دچار آتش سوزی گسترده شد.

جانشین مدیر منطقه یک عملیات سازمان آتش نشانی مشهد ادامه داد: با اعلام بروز این اتش سوزی به سامانه تلفنی 125، بلادرنگ یک تیم 20 نفره از آتش نشانان سه ایستگاه عملیاتی به همراه 7 دستگاه خودروی اطفای حریق و امداد و نجات آژیرکشان رهسپار محل آتش سوزی شدند.

وی ضمن بیان اینکه این آتش سوزی در شرایط توسعه و در زمانی که شعله‌های آتش واحد ٩٠ متری در طبقه سوم را به طور کامل فرا گرفته و دود ناشی از آن تمام ساختمان را نیز در برگرفته بود، به آتش نشانی گزارش شد، اظهار کرد: ماموران آتش نشانی با حضور در محل آتش سوزی ضمن اطفای آتش سوزی از چندین جهت اقدام به تخلیه ساکنان ساختمان کردند.

فرزین شهری ادامه داد: بیش از نفر از ساکنان این ساختمان که در آتش و دود گرفتار شده بودند، نجات یافتند، اما کار جان‌فرسای آتش‌نشانان زمانی بود که زنی جوان در طبقه سوم این ساختمان مسکونی برای رهایی از آتش، خودش را از پنجره یکی از واحدهای طبقه سوم آویزان کرده بود و هر آن امکان سقوط او وجود داشت که مأموران با استفاده از تجهیزات تخصصی، این زن جوان را از خطر مرگ حتمی نجات دادند.

جانشین مدیر منطقه یک عملیات سازمان آتش نشانی مشهد خاطرنشان کرد: در این آتش سوزی با وجود خسارات مالی گسترده، خوشبختانه به کسی آسیب نرسید، اما علت دقیق وقوع آن با توجه به گستردگی آتش سوزی در دست بررسی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: