معاون فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: حدود ۹۰ درصد فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان قرار دارد و هدف اصلی آنان نیز تغییر ذائقه جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، جواد جاوید نیا معاون فضای مجازی دادستان کل کشور جمعه شب در نخستین گردهمایی فعالان مجازی بسیجی استان خراسان رضوی در مشهد با اشاره به جنگ رسانه‌ای دشمنان علیه نظام اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب بار‌ها تاکید بر هوشیاری آحاد جامعه در جنگ نرم در فضای مجازی داشته اند که لازم است نیرو‌های انقلابی و دلسوز نظام و اسلام هوشمندانه وارد این فضا شوند.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد جرائم فضای مجازی متعلق به اینستاگرام و تلگرام است، اظهار داشت: طی رصدی که سال گذشته انجام شد هر روز محتوای مجرمانه بسیاری در اینستاگرام منتشر می‌شود.

وی گفت: همه باید با برنامه ریزی به اقدامات ضد نظام و ضد اخلاقی دشمنان و منافقین واکنش قاطع نشان دهند.

جاوید نیا افزود: حضور هوشمندانه دلسوزان نظام نیازمند آموزش است و نخستین قدم در این مرحله تحلیل صحیح و به موقع از حرکت‌ها و جریان سازی‌های دشمنان است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه دشمنان، لشکر سایبری علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته اند، دلسوزان نظام نیز باید با راه اندازی فضای رسانه‌ای علیه دشمن، نقاط قوت و ضعف دشمن را شناخته و بر اساس آن تحلیل مناسب انجام دهند.

وی گفت: هر اقدام و فعالیتی که در شبکه‌های اجتماعی خارجی انجام می‌شود تحت رصد غربی هاست و این موضوع در انتخابات آمریکا و ربات‌هایی که در توئیتر به صورت جعلی در حمایت از ترامپ مطلب منتشر کردند، آشکار شد.

گفتنی است:در این مراسم، نخستین رقابت فعالان فضای مجازی بسیجی استان خراسان رضوی با عنوان  مشق مجازی در مشهد برگزار شد که طی آن حدود هزار و ۱۰۰ فعال مجازی بسیجی این استان در قالب ۱۰۰ تیم در ۲ بخش زنان و مردان با هم رقابت کردند.

 

 

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: