مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی روز شنبه با صدور اطلاعیه ای از احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها بر اثر وقوع بارشهای برف و باران در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، تحلیل نقشه ‌ها و مدلهای پیش ‌یابی نشان ‌دهنده ورود سامانه بارش ‌زا از اواخر وقت امروز به خراسان رضوی می‌ باشد که با گسترش کامل این سامانه بارشهای برف و باران از روز یکشنبه تا اواخر وقت روز سه شنبه هفته جاری در این استان رخ خواهد داد.

این اطلاعیه می افزاید: با گسترش سامانه بارش ‌زا در خراسان رضوی، وقوع بارش‌ های رگباری در نیمه جنوبی استان توام با رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن نواحی مستعد پیش بینی شده است.

براساس این اطلاعیه با فعالیت این سامانه کاهش محسوس دما بین 10 تا 12 درجه در خراسان رضوی رخ خواهد داد و وزش باد شدید و کولاک برف، تشکیل مه، کاهش میدان دید، یخ ‌زدگی و لغزندگی معابر و جاده ها و اختلال در سیستم حمل و نقل را به دنبال خواهد داشت.

مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی برای روزهای دوشنبه و سه شنبه بارش برف و باران در نواحی سردسیر استان همراه با وزش باد شدید، کولاک برف در نواحی مستعد، تشکیل مه، کاهش میدان دید و لغزندگی جاده ها را پیش بینی کرده است.

به پیش بینی این مرکز در روز چهارشنبه بارش برف و باران به صورت پراکنده ادامه داشته و به تدریج سیستم بارشی از استان خارج خواهد شد.

مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی، همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده های این استان را مورد تاکید قرار داده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: