کمبود فضای آموزشی دغدغه اصلی در حوزه آموزش و پرورش است نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس گفت: در حوزه آموزش و پرورش کمبود فضاهای آموزشی اصلی‌ترین دغدغه ماست و علیرغم این که بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این بخش مصوب شده اما این اعتبار هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش ثامن پرس به نقل از خبرگزاری فارس از خواف، نشست تخصصی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای آموزش و پرورش و مدیران ادارات آموزش و پرورش استان شامگاه پنجشنبه در شهرستان خواف برگزار شد.

محمود نگهبان سلامی در این نشست با برشمردن ظرفیت‌های خاص شهرستان خواف به دلیل وجود معادن غنی، پتانسیل کشاورزی و همچنین نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: در حوزه آموزش و پرورش کمبود فضاهای آموزشی اصلی‌ترین دغدغه ماست و علیرغم این که بیش از چهار میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای این بخش مصوب شده اما این اعتبار هنوز پرداخت نشده است.

نماینده خواف و رشتخوار در مجلس اظهار داشت: ایجاد معاونت اقتصادی در حوزه آموزش و پرورش می‌تواند به رشد و توسعه این بخش کمک شایانی کند.

وی کمبود تجهیزات هنرستان‌ها و مدارس را از دیگر مشکلات این بخش دانست و ادامه داد: در کنار ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان، محقق شدن حق نوار مرزی و افزایش فوق‌العاده شغل مناطق کمتر توسعه یافته مانند خواف، اجرای کامل قانون خدمات مدیریت کشوری برای فرهنگیان، توجه به پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته شهرستان و همچنین کمک به ایجاد معاونت اقتصادی در حوزه آموزش و پرورش، توجه به شایسته سالاری در انتصابات این بخش و بهره‌گیری از نیروهای بومی و کارآمد در مدیریت این حوزه در شهرستان از مواردی است که به صورت جدی در این کمیسیون پیگیری می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست بیان داشت: باید توجه داشته باشیم که توسعه کشور در گرو پیشرفت و رشد مدارس و مجموعه نظام آموزش و پرورش است و آینده کشور را می‌توان از وضعیت امروز تعلیم و تربیت آن پیش‌بینی کرد.

بطحایی با بیان این که خوشبختانه امروز مشاهده کردیم همدلی و همزبانی خوبی بین مسؤولان شهرستان خواف برای رشد آموزش‌ و پرورش وجود دارد خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت یازدهم، ارتقا نیروی انسانی در تعلیم و تربیت با تکیه بر رشد صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان و کارکنان ستادی و بالابردن انگیزه کارکنان و همکاران موردنظر بوده است و در همین سال‌هایی که با رکود اقتصادی مواجه بودیم و باتوجه به مشکلات مالی که کشور با آن مواجه بود آغازگر خدمات بسیار خوبی در حوزه‌های متنوع مربوط به آموزش و پرورش بوده‌ایم و بخصوص در بخش ارتقا منزلت و معیشت فرهنگیان با همراهی مجلس شورای اسلامی به ویژه در دوره جدید، عملکرد بسیار خوبی را در این حوزه داشتیم.

وی با تاکید بر کاهش تمرکز در تصمیم‌گیری‌های حوزه آموزش و پرورش افزود: ایجاد حق نوارمرزی موضوعی است که ما در مجموعه آموزش و پرورش در سال 94 بعد از 6 سال وقفه باتکیه بر منابع داخلی پرداخت کردیم و اگر خواف جزو مناطقی باشد که براساس ابلاغ وزارت کشور جزو مناطق شامل تعلق گرفتن این بند باشد قطعاً در این خصوص اقدام خواهیم کرد.

بطحایی در زمینه احداث پروژه‌هایی نظیر مرکز درمانی فرهنگیان در شهرستان خواف هم گفت: در صورتی که این طرح تعریف شود و اعتباری برای آغاز آن از سوی استان مشخص شود ما نیز برای احداث آن بودجه‌ای در اختیار شهرستان قرار خواهیم داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: