معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: جلسات سخنرانی ویژه بانوان با محوریت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام‌ سیدجلال حسینی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در حرم رضوی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران درحالی وارد چهل سالگی خود می‌شود که با وجود توطئه‌ها و کارشکنی‌های دشمنان اسلام مسیر پرافتخار خود را در تمامی عرصه‌ها با صلابت طی کرده و باید دستاوردهای آن به جهانیان و نسل‌های آینده معرفی شود.

وی افزود:تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با هدف‌گذاری صحیح و تاکید بر وحدت همه جانبه در جامعه ضروری است و در این راستا به مناسبت ایام الله دهه فجر و شهادت صدیقه طاهره(س) برنامه‌های متعدد فرهنگی با محوریت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و تشریح خطبه فدکیه تدارک دیده شده که هر روز قبل از نماز ظهر و قبل از نماز مغرب ویژه بانوان در رواق حضرت زهرا(س) و حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: در رواق حضرت زهرا(س) برای عموم زائران برنامه فرهنگی متعدد ارائه می‌‌شود، در این رواق بانوان مجری و طراح برنامه‌ها هستند و سعی داریم در دهه فجر فاطمی این رواق کانون جامعی برای ارائه خدمات فرهنگی به بانوان باشد.

وی تصریح کرد:برنامه‌های عزاداری به مناسبت دهه فاطمیه نیز از روز سه‌شنبه ویژه بانوان تدارک دیده شده است و در حال حاضر نیز بعد از برنامه سخنرانی مراسم روضه‌خوانی در این رواق برپاست.

حسینی تاکید کرد:حلقه‌های مشاوره گروهی، تدبر در قرآن، سخنرانی، بیان احکام، کارگاه‌های مشاوره، تصحیح قرائت نماز و قرآن از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده ویژه بانوان در هفته جاری است.

وی افزود: سعی شده در کنار برنامه‌های محوری، جلسات جوانه‌های معرفت ویژه کودکان نیز تشکیل شود تا والدین به آسودگی از برنامه‌های حرم بهره مند شوند و طبق درخواست‌هایی که بانوان داشته‌اند سلسله جلسات بیان احکام قبل از اجرای هر نوبت سخنرانی به مدت ۲۰ دقیقه توسط کارشناسان پاسخگویی به سوالات شرعی خواهران برگزار خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: