بارش برف و باران که از روز یکشنبه در خراسان رضوی آغاز شده علاوه بر پاکی هوای مشهد موجب خوشحالی کشاورزان و تعطیلی مدارس در برخی شهرهای این استان شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، بارش رحمت الهی به شکل برف و باران که از روز یکشنبه در خراسان رضوی آغاز شده موجی از شادی  را میان مردم خصوصا کشاورزان ایجاد کرده و باعث تعطیلی مدارس در برخی شهرهای خراسان رضوی شده است. 

بارش برف باعث شد مدارس قوچان روز دوشنبه در نوبت صبح و بعدازظهر و نوبت صبح روز سه شنبه تعطیل اعلام شود و در برخی شهرهای دیگر از جمله فریمان، جغتای، سرخس و بخش های کدکن و میان جلگه نیز مدارس صبح سه شنبه تعطیل اعلام شده است. 

اما بارش برف در مشهد هوای این شهر را در شرایط پاک قرار داد به صورتی که طبق  اطلاعات به دست آمده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی، کیفیت هوای مشهد صبح سه شنبه با شاخص ۳۰ درشرایط پاک قرار دارد.

کمترین کیفیت هوا از ایستگاه سمزقند با شاخص ۷۸ در شرایط سالم گزارش و مقایسه غلظت آلاینده ها حاکی از آن است که از غلظت برخی آلاینده ها نسبت به روز گذشته کاسته شده است. 

بیشترین بارش ها در خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته در درگز به میزان ۲۶.۵ میلیمتر به ثبت رسیده و میزان بارش در مشهد نیز ۳.۴ میلیمتر بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: