​استاندارخراسان رضوی گفت: هدف ما در این استان ایجاد اشتغال از طریق شرکت های غیر دولتی و خصوصی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،  علیرضا رزم حسینی ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید و بهره برداری از چند واحد تولیدی در فریمان درجمع خبرنگاران اظهار کرد: سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی به عنوان مجاهدان این عرصه مورد احترام هستند و ایجاد اشتغال از طریق شرکت های غیر دولتی و جمله خصوصی در خراسان رضوی دنبال می شود.

وی افزود: تاکنون ۶ قرارداد و موافقتنامه با ۶ سرمایه گذار و شرکت توانمند برای اجرای طرح توسعه اقتصادی در ۶ منطقه و شهرستان به امضا رسیده و طی دو روز گذشته کلاس های کاربردی آموزشی نیز برای آنان در ستاد استانداری برگزار شده و دستورات اجرایی لازم نیز داده شده است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: طرح مثلث توسعه اقتصادی یک مدل دراز مدت و همیشگی است زیرا توسعه متوقف نمی شود و زمانبندی ندارد و این موضوع وابسته به اراده کارگزاران حکومت است که تا چه حد در حمایت از این مدل توسعه اقتصادی پایدار و همراه باشند.

وی گفت:باید همه با هم باشیم که در این صورت سرمایه گذار  به حوزه توانمندسازی مردم بویژه محرومین ورود یافته و جوانانی که نیازمند کار و اشتغال هستند با فکر و پول خود همراه می شوند.

رزم حسینی تصریح کرد:مجموعه ای که چند صدنفر  را توانسته با سرمایه خود در یک واحد تولیدی شاغل کند این ظرفیت را دارد که  در روستاهای منطقه با ایجاد اشتغال های خرد از طریق تجمیع سرمایه های اندک مردم زمینه توسعه و اشتغال و تولید را فراهم کند.

وی بیان کرد:این نمونه عینی اقتصاد مقاومتی است  که شرکت هاو افراد توسعه گرا به عرصه  اقتصادی و کارآفرینی وارد شده و مسئولیت هدایت و جهت دهی به منابع و ظرفیت ها و توان مردم را عهده دار شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: