مدیر تامین مسکن و مهندسی ساختمان کمیته امداد خراسان رضوی گفت:همزمان با ایام الله دهه فجر ۳۳۲ خانواده مددجوی تحت حمایت کمیته امداد این استان خانه دار شدند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد رحیم صحراپیما اظهار کرد: همزمان با ایام الله دهه فجر ۳۳۲ خانواده مددجوی تحت حمایت کمیته امداد خراسان رضوی خانه دار شدند که برای ساخت این واحدهای  مسکونی ۱۳ میلیارد و ۹۱۸ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: واحدهای مسکونی مورد بهره برداری در تمام سطح استان پراکنده است وشامل ۲۴۳ باب مسکن روستایی با اعتبار ۹ میلیارد و ۱۱۲ میلیون تومان و ۸۹ باب مسکن شهری با اعتبار چهار میلیارد و ۸۰۶ میلیون تومان است که تحویل سرپرستان خانوارها شد.

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: در ایام الله دهه فجر ۷۸ مورد کلنگ زنی مسکن شهری و روستایی نیز انجام می شود که ۷۵ مورد آن روستایی و۳مورد شهری است. 

وی گفت: در ساخت مسکن شهری به طور میانگین برای ۷۵ متر مربع بودجه درنظر گرفته می شود که تا سقف ۳۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض و ۲۰ میلیون تومان به صورت تسهیلات پداخت می شود.

صحراپیما با اشاره به اینکه برای ساخت مسکن روستایی نیز ۶۰ مترمربع تخصیص می یابد که در این بخش تا سقف ۲۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات از منابع داخلی کمیته امداد و بنیاد مسکن اعطا می شود.

وی تصریح کرد: در ۱۰ ماهه امسال سه هزار و ۹۲۴ پروژه عمرانی در قالب تعمیرات، خرید و ساخت مسکن شهری و مقاوم سازی مسکن روستایی با اعتبار کلی بیش از ۴۸ میلیارد تومان اجرا شده است.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: