مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: بستر لازم برای سفر محرومان به مشهد و تشرف به بارگاه منور رضوی با همکاری آستان قدس رضوی ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حبیب الله آسوده در جمع خبرنگاران در کمیته امداد خراسان رضوی اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای امکان تشرف زائران محروم از شهرهای کشور به مشهد اردوهای مختلفی را با همکاری آستان قدس رضوی برگزار می کند.

وی افزود: در این راستا از سال ۹۴ تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار زائر نیازمند از سراسر کشور به مشهد مقدس اعزام و به حرم رضوی مشرف شده اند که ۵۰ درصد از این اعزام ها با مشارکت وهمکاری آستان قدس صورت گرفته و زمینه بهره مندی از ۹ وعده غذای حضرت نیز برای زائرین فراهم شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر زائران محروم در سفر به مشهد در اردوگاه ثامن الائمه (ع) با ظرفیت ۶۰۰ نفر و زائرسرای کرامت با ظرفیت۴۰۰ نفر اسکان یافته و خدمات لازم را نیز دریافت می کنند.

آسوده تصریح کرد: اربعین امسال بیش از ۱۵۰۰ زائر مددجو با کمک کمیته امداد خراسان رضوی به عتبات عالیات اعزام شدند و از  خیران درخواست داریم این نهاد را در اعزام محرومان به مشهد یاری رسانند.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: