رشد ۴ برابری مراکز آموزشی در شهرستان گناباد پس از انقلاب اسلامی تعداد بی‌سوادان در این شهرستان را نزدیک به صفر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، دهه فجر زمان بیان خدمات نظام جمهوری اسلامی به مردم و افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف است؛شهرستان گناباد نیز طی سه روز گذشته شاهد افتتاح 11 طرح به ارزش 101 میلیارد و 680 میلیون ریال بوده است.

در آغاز دهه فجر که همزمان با روز جمعه بود، گلزار شهدا عطرافشانی و زنگ انقلاب به صدا درآمد و پس از آن رژه موتوی از محل گلزار شهدای بهشت قاسم تا مصلی امام خمینی(ره) صورت گرفت که پس از آن مسئولان و اقشار مختلف به صورت دسته‌جمعی در نماز جمعه شرکت کردند.

در دومین روز از دهه فجر، چهار طرح در بخش‌های صنعتی و واحدهای فناوری گناباد با هزینه بیش از 22 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 31 نفر مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این طرح‌ها در بخش‌های تولید در و پنجره نرمال و یو.پی.وی.سی و صنایع چوبی، مبل و منبت، واحدهای فناور در مرکز رشد و فناوری و لوازم الکترونیکی و صنایع غذایی است.

در سومین روز از دهه فجر مردم گناباد شاهد بهره برداری از هفت طرح با اعتبار 79 میلیارد و 680 میلیون ریال در شهرستان گناباد بودند. طرح‌هایی که در گناباد مورد بهره برداری قرار گرفت شامل دو مسکن مددجویان بهزیستی و دو مرکز ترک اعتیاد و سه واحد صنعتی و معدنی شامل تولید بنتونیت و بتن آماده و واحد تولیدی آسفالت و سنگ شکن است.عملیات اجرایی مرحله دوم طرح جداسازی شبکه آب آشامیدنی شهرستان گناباد نیز آغاز شد.

نهضت نوسازی مدارس گناباد

هادی محمدپور؛ مدیر آموزش و پرورش گناباد با اشاره به پروژه‌های دهه فجر گناباد اظهار داشت: قریب به 57 میلیارد تومان در چند سال گذشته در حوزه خیرین و نوسازی استان در مدارس گناباد نوسازی شده است. 41 خیر مدرسه‌ساز داریم که تعدادی 100درصد و بعضا با حمایت نوسازی استان مدارس را تحویل آموزش و پرورش داده‌اند.

محمدپور افزود: آمار مدارس شهرستان گناباد نسبت به قبل از انقلاب 4 برابر شده و مدارس شبانه‌روزی جهت حمایت از دانش‌آموزان روستایی قبل از انقلاب نبوده و اکنون بعد از انقلاب 18 مدرسه شبانه‌روزی داریم.

مدیر آموزش و پرورش گناباد خاطرنشان کرد: امروز در سطح شهرستان فقط 45 نفر بی‌سواد داریم و قبل از انقلاب 2 هنرستان و اکنون 17 هنرستان داریم که این‌ها همه از برکات انقلاب اسلامی است. امروز در مجموعه آموزش پرورش 1705 همکار شاغل داریم و 1350 بازنشسته که 367 نفر فوق لیسانس و بالاتر و 1034 نفر لیسانس و 300 فوق دیپلم که قبلا اکثرا دیپلم و بعضا لیسانس داشتند.در حوزه پوشش تحصیلی در استان دوم هستیم و مجموعه آموزش و پرورش گناباد 66 دانش آموز شهید و 9 شهید فرهنگی به انقلاب هدیه داده‌ایم.

مدیر آموزش و پرورش گناباد عنوان کرد: در یکسال گذشته بیش از 25 هزارمترمربع در مدارس آسفالت و تسطیح شد و راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در یکصد سالگی آموزش و پرورش به سرانجام رسیده است.

حامد قربانی فرماندار گناباد نیز در مورد طرح‌های دهه فجر گناباد اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای توسعه اشتغال رویکرد مهم ما قرار دارد و سعی داریم با پرداخت تسهیلات و کمک به سرمایه گذاران زمینه اشتغال را در شهرستان محیا کنیم.

وی افزود: تمامی ظرفیت‌ها باید به سمت ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان حرکت کند و باید سرمایه‌ها در شهرستان هدر نرود و در مسیر صحیح سرمایه گذاری شود.

فرماندار گناباد خاطرنشان کرد:200 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در بخشهای مختلف  از ابتدای امسال تاکنون در گناباد به متقاضیان اختصاص یافت.

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: