نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی گفت: نهادینه سازی خصوصی سازی به معنای واقعی در دستور کار مجلس و دولت است و مجلس شورای اسلامی در این زمینه نظارت جدی و قاطع خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، احسان قاضی زاده روز سه شنبه در حاشیه افتتاح دو خط تولید شیشه فلوت کاویان فریمان طی گفت وگو با خبرنگاران افزود: تاکید بر خصوصی سازی و واگذاری بسیاری از بنگاههای اقتصادی دولتی به بخش خصوصی در شرایط ویژه فعلی اقتصادی کشور و بحث رفع موانع تولید در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

وی واگذاری شرکتهای وابسته به تامین اجتماعی و شصتا به بخش خصوصی و عرضه سهام آنها را در بورس از موارد مورد پیگیری اخیر از سوی مجلس شورای اسلامی ذکر و بیان کرد: خصوصی سازی به صورت واقعی مورد تاکید است، نه اینکه جنبه خصولتی پیدا کند و به صورت نیمه دولتی و خصوصی باشد و یا شرکتهای وابسته سهام آن را خریداری کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: سال آینده با توجه به شرایط اقتصاد جهانی و منطقه ای انتظار می رود فعالان بخش خصوصی چرخه های اصلی واردات، صادرات و اقتصاد کشور را هدایت کنند تا شاهد کاهش بیکاری در کشور باشیم.

وی در ادامه همچنین گفت: کارخانه شیشه فلوت کاویان در نوع خود تنها مرکز فعال در شرق کشور و یکی از واحدهای سرآمد است که اخیرا مورد بهره برداری قرار گرفته و سرمایه گذارن آن از بیرون خراسان آمده اند.

مدیرعامل شرکت شیشه فلوت کاویان نیز گفت: این شرکت کارخانه ای از مجموعه گروه صنعتی شیشه کاوه است که از خرداد ماه امسال فعالیت خود را آغاز کرده است.

محمدرضا صادقی افزود: این شرکت اشتغالزایی 500 نفر را بطور مستقیم در بخشهای فراوری، شیشه، رفلکس و آینه ایجاد کرده و از سوی دیگر اشتغالزایی دو هزار نفر را بطور غیرمستقیم بدنبال فراهم کرده است.

وی ادامه داد: 60 درصد محصولات این شرکت به اسپانیا، استرالیا، برزیل و لهستان صادر شده است.

طرح توسعه شرکت شیشه فلوت کاویان شامل خط تولید آینه و رفلکس امروز طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: