نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نقش ارتش ایران در زمان طاغوت برای سلطه آمریکا بر منطقه بود که نمونه بارز آن در بحران ظفار بود، که ارتش ایران 5 برابر ارتش عمان کشته داد چون آمریکایی‌‌ها بر این ارتش سلطه کامل داشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در حسینیه دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، گفت: موقعیت نیروی هوایی و نقشی که در قبل از پیروزی انقلاب دشمن برای این نیرو طراحی کرده بود و نقطه مقابل آن قهرمان آفرین بودن این نیرو در پیروزی انقلاب نیازمند تبیین جامع و کامل نخبگان است.

وی افزود: محوریت و مرکزیتی که از نظر قدرت مومنین در نقش آفرینی نیروی هوایی اجرا کرد در هیچ بیان و سخنی نمیگنجد چرا که تصویرهای کاملی از تمام حرکتهای این نیرو وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از روز 19 بهمن که امتزاج ارتش با مردم صورت گرفت برای این نیرو و ارتش افتخار آفرین است جز کسانی که حاضر در صحنه بودند برای کسانی که حضور نداشتند مطلب در غالب بیان و قلم جزئیات آن روز نمیگنجد.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: برخی میگویند در دوران طاغوت ارتش ایران به عنوان ارتش چهارم دنیا بوده اما نمیدانند نقش این ارتش برای سلطه آمریکا در منطقه بوده که  نمونه بارز آن در بحران ظفار بوده است که ارتش ایران 5 برابر ارتش عمان کشته داد چون آمریکایی بر این ارتش سلطه کامل داشته باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: در واحدهای ارتش طاغوتی تجمع مستشاران آمریکایی در نیروی هوایی بوده و بعد از آن تصمیم گرفتند نیروی هوایی ایران بدنهاش کاملا آمریکایی باشند و دلیل آن نقش‌آفرینی بسزا نیروی هوایی در منطقه بوده است.

وی یادآورشد: در قبل از انقلاب و ارتش طاغوتی کوچکترین ارزشی از ارزشهای ملی، ایرانی در مغزها و دلهای فرماندهان ایرانی وجود نداشته اما بعد از پیروزی انقلاب که با نقش‌آفرینی نیروی هوایی صورت گرفت اولین کودتای آمریکاییان نیز در داخل نیروی هوایی ارتش صورت گرفت که با هوشیاری فرماندهان وقت این کودتا نافرجام ماند.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان با بیان اینکه بنای خداوند متعال از اساس خلقت این است به‌وسیله نیروی طاغوتی طاغوت را از بین می‌برد تاکید کرد: نیروهایی به‌عنوان قوی‌ترین واحد ارتش که خود آمریکایی‌ها ساخته بودند خداوند به‌وسیله مومنین همین نیروی هوایی نقطه عطف پیروزی انقلاب را شکل داد.

وی افزود: اولین پرده از وابستگی ارتش به دین و انقلاب در 19 بهمن با بیعت فرماندهان نیروی هوایی ارتش با امام راحل به نمایش درآمد که این‌ها شبکه خبری امام راحل در زمان شاهنشاهی بودند و زمانی که این فرماندهان با امام خمینی بیعت کردند آب سردی بود بر تن فرماندهان ارتش که در همان روز تا ظهر از کشور فرار کردند.

امام جمعه مشهد مقدس به نقش بی‌بدیل نیروی هوایی ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: زمانی که کمیته‌های انقلاب تشکیل شد بنا شد در هر منطقه‌ای در برخی مساجد یک افسر از نیروی هوایی فرماندهی کمیته انقلاب را برعهده بگیرند و مردم به اولین جریانی که به آن در جریان دفاعی انقلاب پرداختند نیروی هوایی ارتش بود که این نشان دهنده نقش بزرگ نیروی هوایی ارتش پس از انقلاب اسلامی نیز بوده است.

آیت‌الله علم‌الهدی ابراز کرد: متاسفانه برخی در انحراف سازش با آمریکا به سر می‌بردند، بهترین مثالی که برای آن‌ها می‌توان زد مسأله نیرو هوایی بوده که همه تشکیلات این نیرو برای آمریکا بوده اما در حال حاضر این نیرو نیازش از جریان اجنبی قطع شده، پس در مشکلات اقتصادی کشور  وابسته نیست که چشم به دروازه غرب داشته باشیم و از بخشی از استقلال خود صرف نظر کنیم و با دشمن دست بدهیم.

وی افزود: اگر برخی مدیران و مسؤولان به مصداقی همچون نیروی هوایی ارتش نگاه کنند دیگر به نگاه کردن و دست دادن و لبخند زدن به آمریکا فکر نمی‌کنند و این را متوجه می‌شوند که با قدرت ایمان می‌توان در همه امور خودکفا بود و به غرب نگاهی نداشت.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: طبق تحقیقاتی که خود آمریکایی‌ها انجام داده‌اند فقط با توطئه و فتنه می‌توانند به انقلاب اسلامی ضربه بزنند چرا که اقدامات نظامی آن‌ها را به دره فروپاشی هدایت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در پایان سخنان خود بیان کرد: اگر برخی مسؤولان متوجه این شوند که خود آمریکا اگر تا سال 2025 بر 5اقتصاد برتر دنیا مسلط نشود نابود خواهد شد دیگر به سازش اقتصادی و سیاسی با آمریکا فکر نخواهند کرد برای خودکفایی در زمینه های مختلف تلاش خواهند کرد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: