مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: امروز 15 گروه بهداشتی و درمانی به مناطق محروم و حاشیه ای شهر مشهد اعزام شدند تا خدمات رایگان پزشکی به مردم ارائه دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، دکتر هادی جلالی افزود: این گروههای پزشکی در قالب 'طرح شهید دکتر رهنمون' به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ساکنان مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر مشهد شامل نوده، کال زرکش، حر، روستای برزش آباد هلالی، گلشهر، سلطان آباد، تبادکان و شاهنامه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در قالب این طرح ضمن معاینه بیماران و ارائه داروی رایگان، بیمارانی که نیاز به درمانهای تخصصی داشته باشند به سطوح بالاتر ارجاع داده می شوند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: 550 گروه پزشکی، آموزشی و بهداشتی شامل پزشک، پرستار، ماما و بهیار در این چارچوب خدمات معاینات طبی و دارویی را به عموم مردم ارائه می کنند.

وی همچنین شمار اعضای بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی را 12 هزار نفر ذکر و بیان کرد: هزار نفر از این تعداد پزشک و بقیه آنها کارشناسان سایر گروههای پزشکی مانند پرستاری و مامایی هستند.

از ابتدای امسال تاکنون 75 هزار نفر از ساکنان مناطق محروم در خراسان رضوی خدمات پزشکی را در قالب اعزام گروههای بهداشتی و درمانی به صورت رایگان دریافت کرده اند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: