مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: هنر انقلابی امروز بهره‌گیری از زبان معاصر است، زبان امروز زبان رسانه است، زبان خرد جمعی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، جعفر مروارید ظهر امروز در همایش انقلاب به روایت هنر که با حضور حجت‌الاسلام فرزانه و جمعی از هنرمندان انقلاب و جمعی از خانواده های کانون مساجد در مسجد کرامت گفت: یکی از مساجدی که در دوران انقلاب حضور پر رنگی داشت مسجد کرامت است مسجد کرامت پایگاه فکری و کانون  انقلاب و فعالیت دانشجویان و طلاب بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اشاره به جلساتی که مقام معظم رهبری در مسجد کرامت داشتند افزود: محور جلساتی که در مسجد کرامت برگزار می شد به آرمان های رهایی بخش برای انقلاب بود و هنر انقلاب گفت و گو با مردم است که امام خمینی علاوه بر مرجعیت جهان اسلام، یک رهبر مردمی بودند که الگوی امام و امامت با مردم و نظاره گر ارتباط دوسویه بین رهبری و مردم بود.

وی تصریح کرد: هنر انقلاب مرومی بودن و نظم خواهی بود و مساجد پایگاه مراجعه مردم، مقاومت در برابر رژیم طاغوت و رژیم ستم شاهی بود که در جلسات مساجد به اندیشه های رهبری روشنگر که جزو مظامین رهبری اثر بخش بود پرداخته می شد و تاکید بر تبلور نقش مردم و حق تعیین سرنوشت توسط خود مردم بود.

مروارید با اشاره به اینکه هنرمندان دیروز، هنرمندان انقلابی بودند متذکرشد: هنرمندان انقلابی مروم رادرک می کردند و مطالبات مردم را تبدیل به یک گفتمان عمومی می کردند و از پایگاه های اصیل و ناب جهت تحقق اهداف انقلابی استفاده می کردند و هنرمندان امروز نسل نو انقلاب هستند که نوجوانان و جوانانی هستند که تجربه حضور در انقلاب را نداشتند و هنر انقلابی امروز تبیین مجدد عقلانیت انقلاب برای نسل جوان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی بیان کرد: قلب جمهوری اسلامی اسلامیت و جمهوریت است و میوه جمهوری اسلامی استقلال و آزادی است.

وی با اشاره به اینکه هنر انقلابی امروز نفی طاغوت ها و تعیین سرنوشت است خاطر نشان کرد: هنر انقلابی خود آگاهی مستمر بدای جمهوریت است هنرمندان امروز با زبان زیبای هنری می توانند فداکاری ها وجهاد هایی که صورت گرفته است را نشان دهند.

مروارید مطرح کرد: هنر انقلابی امروز بهره گیری از زبان معاصر است، زبان امروز زبان رسانه است، زبان خرو جمعی است و عقلانیتی که با تاثیر گزاری در فضای مجازی محقق می شود، هنر فردای انقلاب رساندن پیام عدالت و رهایی بخش به نسل های آینده است.

ملاک ارزیابی نظام جمهوری اسلامی مسؤولان نیست

در ادامه همایش حجت‌الاسلام محمد باقر فرزانه گفت: در نگاه قران بهترین موجود خلقت انسان است که بهتر از آن خلق نکرده است، خداوند برای انسان چنان سرمایه‌گذاری کرده است که برای هیچ موجودی سرمایه‌گذاری نشده است، انسان محور خلقت است برای این انسان هدفی در نظر گرفته شده است که تمام استعدادهای خود را به فعلیت برساند.

امام جمعه موقت مشهد تصریح کرد: اصل مسلم رشد این است که در هر شرایطی انسان برای رسیدن به هدف خاص خود باید زمینه های مناسب فراهم باشد.

وی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی میدان مسابقه است افزود: برای فعلیت رساندن استعدادها و رسیدن به کمال تنها با  وجود نظام جمهوری اسلامی امکان‌پذیر است در غیر جمهوری اسلامی این امکان کمال وجود ندارد اصل نظام اسلامی برمبنای رشد است.

حجت‌الاسلام فرزانه یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی را با معیار مسؤولان نسنجید و ملاک ارزیابی نظام جمهوری اسلامی مسؤولان نیست و فرق بین نظام و مسئولان است و مسئولان آینه نظام نیستند. و من به عنوان روحانی تجسم اسلام نیستم.

امام جمعه موقت مشهد با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی میدان مسابقه است خاطر نشان کرد: انسان هایی که در جنگ حضور داشتند وهنوز به بلوغ نرسیده بودند به درجه کمال رسیدند چون میدان مسابقه ای برای کمال بود.

وی ابراز کرد: حفظ نظام از واجبات است بدون حکومت اسلامی احکام اسلامی پیاده سازی نمی شود و قدرت ندارد و در بدابر دشمنان خود نمی تواند مقاومت کند در مدت این چهل سال دشمنان دائم در ضربه زدن هستن که به هیچ وجه به مقاصد خود نرسیده این قدرت نظام است که می تواند مجموعه منسجم و تبدیل به قدرت در منطقه برتر تبدیل کند.

امام جمعه موقت مشهد با اشاره خواص جمهوری اسلامی مطرح کرد: رسیدن به کماب تنها با وجود حکومت اسلامی است که در سوره احزاب مراحل کمال انسان را در ده پلکان است و شامل ورود همزمان مرد و زن است، پله دوم مومن شدن و مطیع خداوند شدن و پله بعدی مقاومت زنان و مردان است که برای رسیدن به کمال لازم است و بدون سختی نمی شود، بعدی زبان وعقیده و رفتارش یکی باشد، خاشع و اراده قوی و پاکدامنی و پله بعدی که اوج تکامل انسان حالت توجه به خداوند است.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: