رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی گفت:صنایع ما کوچک و متوسط بوده و در عرصه صنایع مادر و پایه ضعیف هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حمید بنایی رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی خراسان‌رضوی که در سالن همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، گفت: امروز با وجود همه تحریم‌ها، تهدید‌ها و تخریب‌های دشمن، فضا برای توسعه اقتصادی وجود دارد و در این راه، جذب سرمایه‌گذاری اهمیت بسیاری دارد چرا که افزایش درآمد مالیاتی دولت، رقابت و اشتغال‌زایی را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: شاید در حوزه تسهیلات، اقدمات انجام شده ضعف‌هایی داشته باشد که در این راستا مجلس در زمینه حل مشکلات آماده همکاری است و البته اگر در قالب لایحه قرار باشد اصلاح شود بهتر است، اما بیش از هر چیز نیاز داریم افرادی که کار اجرایی انجام دادند، پیشنهاد دهند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به پنجره ارائه خدمات مطلوب با حضور دستگاه‌های اجرایی گفت: در این زمینه باید قسمتی از وظایف مدیران اجرایی را تفویض اختیار کنیم چرا که بسیاری از مشکلات از این طریق حل می‌شود و در مجموع از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی عزیز می‌خواهم که محکم باشید، زیرا این پنجره اکنون باز شده و نمایندگان و دولت نیز در کنار سرمایه‌گذاران هستند.

بنایی افزود: ما جزو پنج استان صنعتی کشور هستیم، اما عمدتا صنایع ما کوچک و متوسط هستند و در عرصه صنایع مادر و پایه ضعیف هستیم. با این وجود، درآمد مالیاتی استان سال گذشته ۳ هزار میلیارد ریال در بودجه مشخص شده بود و امسال به ۴ هزار میلیارد ریال افزایش داشته، اما آیا این مبلغی که تعیین شده محقق می‌شود؟

وی تصریح کرد: اکنون وضعیت استان در حوزه توسعه اقتصادی روی ریل قرار گرفته و ما سرمایه‌های بسیاری داریم، اما مشکلات اداری نمی‌گذارد اقدامات انجام شود که باید برطرف شوند.

 

 

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: