نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: ملت ایران امروز در لایه راهبردی اقتصادی خود پیشرفت‌های فوق تصوری داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی در سخنرانی پیش‌خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: در آستانه دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم؛ در رابطه با انقلاب سخن زیاد گفته شده و دوستان انقلاب فراوان سخن گفته‌اند همچنان که دشمنان انقلاب نیز، یاوه‌گویی زیاد کرده‌اند؛ انقلاب الهی انقلابی است که دوستان و دشمنانی دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مومنان دوستدار انقلاب هستند؛ کسانی که با ایمان به خدا میانه‌ای ندارند و مردم را بنده و برده می‌خواهند و ملت‌ها را اسیر می‌خواهند در طبقه دشمنان انقلاب جای گرفته‌اند. یک هماوردی 40 ساله شکل گرفته است.

حسین زاده بحرینی افزود: امروز یکی از ترفندهایی که دشمن دنبال می‌کند این است که در ذهن انقلاب کرده‌ها و در فکر مردان و زنان انقلابی و حتی در ذهن مجاهدان و رزمندگان دفاع مقدس، مجموعه‌ای از سئوال و تردید و ابهام ایجاد کند؛ امروز انقلاب به مرحله‌ای از قوت و اقتدار رسیده که دشمنان انقلاب صریحا عنوان می‌کنند به فکر تغییر نظام و یا براندازی نیستند بلکه می‌خواهیم با مردم صحبت کنیم.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها را پر از مجموعه سئوال و شبهه و ابهام کرده‌اند تاکید کرد: آن‌ها سئوال می‌کنند آیا انقلاب اسلامی ایران، انقلاب موفقی است و به اهدافش رسیده یا از مسیر و ریل خود منحرف شده است؟

حسین زاده بحرینی تصریح کرد: در یک لایه‌ای از اقتصاد فوق تصور دشمن موفق بوده‌ایم اما در لایه دیگری از اقتصاد توفیقات ما چشمگیر نیست و این دو لایه را باید خوب بشناسیم؛ یکی از لایه‌های بنیادین همه اقتصادها که هر اقتصادی که به جایی رسید به این لایه خوب توجه کرد، لایه راهبردی اقتصاد است.

وی با اشاره به اینکه اقتصادها یک لایه راهبردی دارند و یک لایه روئین نیز دارند که زندگی روزمره مردم آنجا آشکار می‌شود اظهار داشت: وقتی صحبت از تورم و یا بیکاری جوانان و یا تبعیض و بی‌عدالتی می‌کنیم مربوط به لایه دوم است؛ آن لایه اول چیست و کجاست؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز صفر تا صد صنعت هسته‌ای مربوط به خودمان است، گفت: دانش و تولید تجهیزات آن مربوط به ماست و این اقتصادی است که در لایه راهبردی مبتنی بر دانش است؛ برخی از کشورهای همسایه ما بدون اینکه دانش بومی این موضوع را داشته باشند امروز ادای هسته‌ای را درمی‌آورند و می‌گویند می‌خواهیم نیروگاه هسته‌ای درست کنیم اما با کدام پشتوانه؟ زیرا در لایه راهبردی خود کاری نکرده‌اند و انباشته آن‌ها صفر است اما ملت ایران امروز در لایه راهبردی اقتصادی خود پیشرفت‌های فوق تصوری داشته است.

حسین‌زاده بحرینی تصریح کرد: یک ملت برای اینکه بتواند اقتصادش را بسازد باید به این لایحه راهبردی توجه کند؛ اقتصادی که مبتنی بر دانش نباشد و برای فناوری دستش پیش دیگران دراز کند به موفقیت نمی‌رسد و یا موفقیتش کاریکاتوری و تصنعی است؛ ما امروز در حوزه دانش به مرحله‌ای رسیده‌ایم که خود کسانی که علیه ما صحبت می‌کنند و چشم دیدن موفقیت ما را ندارند مجبور به اعتراف هستند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انجمن جهانی اقتصاد، کشورها را از جهات مختلف در حوزه دانش رتبه‌بندی می‌کند؛ یکی از شاخص‌هایی که انجمن جهانی اقتصاد اعلام می‌کند شاخص STEM است که مربوط به فارغ التحصیلان یک کشور در حوزه علوم راهبردی است؛ امروز به اعتراف دشمن در این شاخص، رتبه جمهوری اسلامی ایران پنجم در دنیا است.

حسین زاده بحرینی ادامه داد: اگر به آینده اقتصاد ایران به شدت خوش‌بین هستم به این دلیل است که این زیرساخت به خوبی مطرح شده است؛ چرا در لایه راهبردی موفق هستیم اما توفیقات ما در عرصه معیشت آن اندازه نیست؟ در کل دنیا 13 کشور در باشگاه هسته‌ای قرار دارند و امروز ما نیز در باشگاه هسته‌ای دنیا هستیم و دشمن این را باور نمی‌کند. امروز جزو 9 کشوری هستیم که چرخه کامل هسته‌ای را در اختیار داریم و این لایه راهبردی اقتصاد است‌.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: