نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی انقلاب اسلامی را فاطمی دانست و گفت: باید فرهنگ فاطمی در جامعه گسترده شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در مراسم اجتماع عظیم عزاداران فاطمی که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: در این لحظاتی که در ساحت امام هشتم (ع) شما براداران و خواهران برای عزاداری حضور دارید، همان لحظه‌ای است که خبر شهادت حضرت فاطمه (س) را به حضرت علی (ع) اعلام کردند. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه شهادت حضرت فاطمه (س) تنها شهادت ایشان نیست، متذکر شد: انقلاب اسلامی فاطمی است و باید فرهنگ فاطمی در جامعه گسترده شود. 

وی با ابراز خرسندی نسبت به برگزاری برنامه‌های تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی برای توسعه فرهنگ فاطمی در جامعه، ادامه داد: این برنامه‌ها با محوریت توجه به ابعاد مختلف زندگی حضرت فاطمه (س) از امروز تا میلاد ایشان هر شب برگزار می‌شود. 

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: براساس روایات، از روزی که دشمنان به خانه حضرت فاطمه (س) هجوم آوردند تا روزی که حضرت علی (ع) ایشان را به خاک سپردند، سه ماه طول کشید. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه پیامبر (ص) حضرت فاطمه(س) را میوه زندگی خود عنوان کردند و اضافه کرد: پیغمبر (ص) می‌فرماید، وقتی فاطمه (س) را می‌بینم، ظلم‌هایی که در نبود من به او می‌شود را نیز می‌بینم.

وی با اشاره به روایات متعدد درخصوص مظلومیت حضرت فاطمه(س) و دلیل شهادت ایشان، تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) بعد از این اتفاق‌ها به بیت‌الاحسان می‌رفتند، این مکان توسط حضرت علی(ع) ساخته شده بود. 

آیت‌الله عل‌الهدی با بیان اینکه تا 10 روز حضرت فاطمه (س) ایشان همین کار را انجام دادند، اضافه کرد: بعد از آن، حضرت در بستر بیماری افتادند، اما هیچ کس به عیادت ایشان نیامد. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: مظلومیت حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به اندازه‌ای زیاد است که بسیاری از موارد در این خصوص بیان نشده است. 

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: