فرماندار ویژه نیشابور گفت: این منطقه امروز یکی از شهرستانهای پیشرو در حوزه مختلف فرهنگی و اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سعید شیبانی روز یکشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این شهرستان با حضور استاندار خراسان رضوی افزود: دو شهرک و دو ناحیه صنعتی با افزون بر ۲۰۰ واحد صنعتی فعال در نیشابور نشانگر ظرفیت بالقوه این شهرستان است.

وی ادامه داد: عملکرد گمرک نیشابور پارسال افزون بر ۱۰۰ میلیون دلار و از ابتدای امسال تاکنون ۱۲۵ میلیون دلار بوده است. پیوند بین صنعت و کشاورزی با فعالیت کارخانه فعال لبنی از دیگر تواناییهای این خطه است.

فرماندار نیشابور گفت: همچنین وجود نمایشگاه دائمی در این شهرستان زنجیره عرضه را تکمیل کرده است. البته این تواناییها به میزان خود مطالباتی را ایجاد می کند که نیازمند برنامه ریزی و توجه ویژه برای رفع موانع تولید است. در این راستا سهم اعتبارات بهداشت و سلامت برای نیشابور که به سرعت در حال تبدیل به کلانشهر است باید متوازن و آینده نگر باشد.

امام جمعه نیشابور نیز در این نشست گفت: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات جدی مردم برای مسئولان در اولویت قرار دارد.

حجت الاسلام یعقوبی افزود: نیشابور مستعد پیشرفت در حوزه های مختلف است که نیازمند رفع موانع دست و پاگیر به دست مسئولان می باشد. خراسان رضوی و نیشابور ظرفیتهای بسیاری خوبی دارند که امیدواریم با طرح اقتصادی استاندار به نتایج خوبی برسد. سالهاست که اقتصاد مقاومتی و تولید ملی را رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولویت قرار داده اند. رزم حسینی پرچمدار این حرکت است و مسئولان و مدیران باید پای کار بیایند تا این حرکت فرخنده به ثمر بنشیند.

نماینده مردم شهرستانهای نیشابور و فیروزه هم در این نشست گفت: از آمار ۲۱۱ هزار نفر شهید در کل کشور دو هزار و ۳۰۰ شهید نیشابوری هستند.

هاجر چنارانی افزود: امروز نیشابور می تواند مقصد گردشگران دنیا باشد که نیازمند توجه ویژه است و در این راستا نیازمند فرودگاه هستیم. همچنین برای نگهداری اشیای تاریخی باید یک‌ موزه مجهز در نیشابور داشته باشیم.

دیگر نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نیشابور با هفت دهم درصد جمعیت کل کشور بیش از درصد تولید ناخالصی ملی را به خود اختصاص داده و پس از مشهد دومین شهر پرجمعیت خراسان است که به همین نسبت حاشیه نشینی در آن افزایش پیدا کرده است.

حمید گرمابی ادامه داد: در خصوص احداث بزرگراه حرم تا حرم امیدواریم نیشابور در بن بست قرار نگیرد زیر ارتقای محورهای مواصلاتی این شهرستان نیازمند توجه بیشتر است. نیشابور فاقد فرودگاه می باشد و در حوزه تقسیمات کشوری نیز از سایر شهرهای استان عقب مانده ایم. نیشابور با ۱۸۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی فاقد بیمارستان تامین اجتماعی می باشد و در بخش توسعه دانشگاه نیشابور و ارتقای دانشکده علوم پزشکی و تخصیص بودجه برای احداث بیمارستان سوم نیشابور نیازمند توجه ویژه است.

مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد واقع است.

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: