مردم خطه خورشید این روزها در حال آماده کردن خود برای خلق حماسه ای دیگر در چهلمین بهار انقلاب و راهپیمایی یوم ا... ۲۲ بهمن هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، ۲۲بهمن امسال هم و در 40 سالگی انقلاب اسلامی مردم خطه شهیدپرور و همیشه در صحنه خراسان رضوی با مشت‌های پولادین، چنان بر صورت دشمنان کمین کرده ایران اسلامی خواهند زد تا به آنان بفهمانند این ملت آهنین برای روزهای سخت‌تر از امروز هم آب دیده است و از هیچ چیزی هراس ندارد. فردا قشرهای مختلف مردم ولایتمدار استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد و نیز زائران بارگاه منور ملک پاسبان رضوی با حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی یوم ا... ۲۲بهمن و جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، نشان خواهند داد که همچون 40 سال گذشته، تا آخرین نفس پای این نظام اسلامی، انقلاب و آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدا ایستاده‌اند و لحظه ای عقب نشینی نمی‌کنند. مردم بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن به یاوه گویی استکبار جهانی و در راس آن آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی پاسخ می‌دهند. مردم خراسان رضوی فردا در راهپیمایی 22 بهمن شعار مرگ بر آمریکا را بلندتر و کوبنده‌تر از سال‌های گذشته فریاد می‌کنند و به ترامپ و دیگر سردمداران استکبار جهانی اعلام می‌کنند که از تحریم‌ها باکی ندارند و با قدرت‌تر از گذشته ایران اسلامی را در رسیدن به جایگاه واقعی خود در جهان یاری می‌کنند. بر اساس گزارش خراسان رضوی، راهپیمایی یوم ا... ۲۲بهمن همزمان با سراسر کشور، صبح دوشنبه هفته جاری در 149 نقطه استان خراسان رضوی با حضور امت حزب ا... برگزار می‌شود. راهپیمایی یوم ا...۲۲بهمن در مشهد، ساعت 8 و 30 دقیقه صبح از میدان 15 خرداد آغاز می‌شود و در مسیر خیابان امام رضا(ع) تا حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) ادامه می‌یابد و برادران از باب الرضا(ع) و خواهران از باب الجواد(ع) وارد صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا(ع) می‌شوند و در مراسم پایانی راهپیمایی ۲۲بهمن مشهد که با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند. در بین نمازجماعت ظهر و عصر نیز قطعنامه سراسری راهپیمایی خوانده می‌شود.

امشب؛ نورافشانی در 23 نقطه مشهد

 ساعت ۲۱ امشب نیز همزمان با بانگ تکبیر مردم که از مأذنه‌های مساجد و گلدسته‌های حرم نیزپخش می‌شود، در 23 نقطه از شهر مقدس مشهد نورافشانی انجام می‌شود که مرکز اصلی آن جبل النور کوهسنگی است. در روز 22 بهمن اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی، خطوط ویژه بی آر تی و قطار شهری مشهد از ساعت 7 تا 9 صبح از مبادی پایانه‌های شهر به میدان 15خرداد و پس از اتمام مراسم از ساعت 12 تا 14 سرویس دهی رایگان می‌کنند.

اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با صدور اطلاعیه ای و نمابر آن به خراسان رضوی آورده است: «اگر امروز کشتی نظام مقدس جمهوری اسلامی با قدرت و عظمت در حرکت است، به خاطر تقوا و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مدظله العالی و ملت بصیری که قدر لحظه‌ها را شناخت و در این چهار دهه انقلاب خسته نشد، دچار انحراف نگشت و همراه با سکاندار بیدارش در حال پیشروی است تا به امید خدا پرچم انقلاب را به دست حضرت مهدی موعود(عج) بدهد. چهل سال راه پیمودیم تا به ارزش‌های بزرگی همچون اقتدار نظامی یعنی قدرت اول موشکی و سامانه راداری در منطقه خاورمیانه و امن‌ترین آسمان جهان، اقتدار علمی یعنی جزو ده کشور اول فرستنده موجود زنده به فضا، دارنده چرخه کامل سوخت هسته ای، دانش سلول‌های بنیادی، صنعت نانو تکنولوژی، اقتدار سیاسی یعنی توجه جوانان اروپا به نامه مقام معظم رهبری که در بهمن ماه 1393 به آنان نوشتند، اقتدار فرهنگی یعنی مقابله نسل سوم و چهارم انقلاب با تهاجم فرهنگی و حفظ فرهنگ ایرانی اسلامی، اقتدار اقتصادی یعنی علی رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا و اروپا؛  هجدهمین اقتصاد جهان و اقتدار سازندگی یعنی ساخت پالایشگاه ها، کارخانجات و بالا بردن سطح کیفی زندگی شهری و روستایی دست پیدا کنیم. » در این بیانیه اضافه شده است: «امسال یوم ا... 22 بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به فضل الهی روز تبلور شکوه و ایثار مردم همیشه در صحنه استان خراسان رضوی خواهد بود که با تاسی از آموزه‌های اسلام ناب محمدی(ص) و برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای مدظله العالی به صحنه آمده و مانند همیشه پشتیبان کشور، انقلاب و ولایت فقیه خواهند بود. »

راهپیمایی 22 بهمن نمایشی از استکبارستیزی و اتحاد ملی خواهد شد

همچنین به گزارش آستان نیوز، تولیت آستان قدس رضوی گفت: ملت ایران در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن، بار دیگر ضمن اعلام استکبارستیزی، اتحاد و انسجام ملی را به نمایش خواهد گذاشت. حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در حاشیه مراسم افتتاح فاز اول طرح توسعه اردوگاه   امام رضا(ع) در جمع خبرنگاران با گرامیداشت دهه فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی افزود:  دشمنان بارها اعلام کرده‌اند که ما اجازه نمی‌دهیم مردم ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند؛ اما در راهپیمایی 22 بهمن، مردم ضمن اعلام موضع استکبارستیزی خود، اتحاد و انسجام ملی را به نمایش خواهند گذاشت. وی با بیان این که ملت ایران باوجود همه تهدیدها و تحریم‌ها راه خودش را با قوت ادامه می‌دهد، افزود: در راهپیمایی 22 بهمن امسال ملت بزرگ ایران و به ویژه نسل چهارم و پنجم انقلاب بانشاط و امید به آینده به صحنه می‌آیند و موضع استکبارستیزی خود را اعلام می‌کنند. وی تاکید کرد: یوم ا... 22 بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نمایشی از انسجام، وحدت و یکپارچگی ملت ایران در مقابل چشم جهانیان تبدیل خواهد شد. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان این که حضور دلدادگان به انقلاب در این راهپیمایی معنادار خواهد بود، افزود: ملت ایران بار دیگر به دشمن اعلام خواهد کرد که ما مردان و زنان مقاومی هستیم که به هیچ عنوان در مقابل تحریم‌ها منزوی نخواهیم شد بلکه تهدیدها را به فرصتی برای پیشرفت و توسعه در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تبدیل خواهیم کرد.

بیانیه خانه مطبوعات خراسان رضوی

خانه مطبوعات خراسان رضوی هم با صدور بیانیه ای و ارسال نسخه ای از آن به خراسان ضمن گرامیداشت 40 سالگی انقلاب اسلامی اعلام کرد: «فاستقم کما امرت و من تاب معک، امروز معنایی تازه می‌یابد وقتی در گذر از چهل سالگی جمهوری اسلامی برآمده از انقلاب به شهادت شکوفا شده، وارد دهه پنجم انقلاب می‌شویم. این واقعه مبارک در حالی اتفاق می‌افتد که باطل کرداران و جهان خواران از همه استعداد خود برای برانداختن این نظام استفاده کردند اما مردم نجیب ایران، در پیروی از ولایت، در چشم بدخواهان خار نشاندند. امروز دشمن را حالی چنین است و ما را حالی خوش در جشن چهلم؛ اما... اما... اما... در تنگه احد ایستاده ایم و نباید به غفلت دچار شویم که دشمن جای پیروز و شکست خورده را عوض کند. خیابان‌های شهر، همان معبر‌های روشن راهپیمایی، تنگه احد است که هرگز نباید خالی بماند بلکه باید با حضور پر شمار و فاخر خود، سدهایی بسازیم در برابر شیطان که بنیان مرصوص را در نگاه‌ها تازه کند. » در این بیانیه آمده است:«خانه مطبوعات و رسانه‌های استان خراسان رضوی ضمن اعلان حضور در این میدان از همه خواهران و برادران هموطن دعوت می‌کند با هر گرایش و سلیقه سیاسی و حتی هر مذهب و مرام، در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن به عنوان نماد وحدت ملی شرکت فرمایند. حضور و نفس هر کدام از ما نسیمی خواهد بود که به عزت در پرچم وطن می‌وزد. ..» نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی، شورای قضایی استان، اداره کل دام پزشکی استان، انجمن صنفی کارفرمایی جایگاه‌های عرضه کننده فراورده‌های نفتی مشهد مقدس هم با صدور بیانیه‌های جداگانه و ارسال نسخه ای از آن به خراسان رضوی، با گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، بر حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن تأکید کردند. همچنین امامان جمعه تشیع وتسنن شهرستان تایباد، مدیران حوزه‌های علمیه تشیع وتسنن، بسیجیان، بنیاد شهید وامور ایثارگران، اصناف و بازاریان تایباد از مردم این شهرستان برای حضور در راهپیمایی ۲۲بهمن دعوت کردند.

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: