مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز یکشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها بر اثر بارش باران و برف در این استان هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، در این اطلاعیه آمده است: تحلیل نقشه‌ ها و مدلهای هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه بارشی در استان است که فعالیت این سامانه تا اواخر وقت چهارشنبه بارندگی و در نواحی سردسیر بارش برف همراه با وزش باد شدید را به دنبال خواهد داشت.

سیستم مزبور با تقویت و افزایش فعالیت در عصر دوشنبه موجب آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ ها همچنین بارش برف و باران و کاهش دما به طور میانگین 10 تا 12 درجه سلسیوس در اغلب نقاط استان خراسان رضوی خواهد شد.

مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی برای روز یکشنبه بارش پراکنده در استان همراه با وزش باد شدید لحظه‌ای را پیش بینی کرده است و برای روز دوشنبه به تدریج با تقویت و گسترش سیستم، وقوع بارش‌ های رگباری همراه با رعد و برق، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ ها در استان بویژه در نیمه جنوبی و نوار شرقی رخ خواهد داد.

طی فعالیت این سیستم به علت وقوع بارش برف و باران، وزش باد شدید، کولاک، کاهش دما، لغزندگی معابر و محورها همچنین تشکیل مه و کاهش دید و در نتیجه اختلال در سیستم حمل و نقل استان خراسان رضوی پیش‌ بینی می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: