مردمان نجیب خطه خورشید بار دیگر به صحنه آمدند و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در راهپیمایی 22 بهمن با شکوه تر از پیش برگزار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حضور و خروش ملت نجیب و همیشه درصحنه خطه خورشید در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رساترین شکل ممکن نشان داد هر زمان قرار باشد ملت به صحنه بیایند، نه سرما، نه گرما و نه مشکلات اقتصادی سد راه آن‌ها نخواهد بود. آری مردم نجیب ما بار دیگر آمدند تا با صدای بلند و غرا بگویند ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند. آمدند که بگویند هیچ‌وقت به دشمن قسم‌خورده خود اعتماد نداشته و ندارند و این بار هم بلندتر از همیشه  فریاد " مرگ بر آمریکا"  در خیابان‌های شهرهای استان طنین‌انداز شد. آری ملت نجیب و شریف خطه خورشید به صحنه آمدند، پیر و جوان، زن و مرد با همه سلایق سیاسی، شانه‌به‌شانه هم، تنها و تنها با یک شعار به میدان آمدند که بگویند ما همان مردمی هستیم که 40 سال پیش به میدان آمدیم و معجزه انقلاب را رقم زدیم؛ ما همان ملتی هستیم که   هشت سال در جبهه‌های حق علیه باطل شهید دادیم ولی نگذاشتیم نامحرمان نگاهشان به خاک مقدس ایران بیفتد و بخواهند به این کشور دست‌درازی کنند. 

شاید دشمنان تصور نمی‌کردند باوجود همه مشکلات اقتصادی، مردم این‌گونه و بیش‌ازپیش و خروشان‌تر از همیشه در عرصه حاضر شوند و یک‌صدا بگویند "مرگ بر آمریکا" و یک‌صداتر از همیشه شعار "مرگ بر اسرائیل" سر بدهند و به بدخواهان و خائنان در منطقه گوشزد کنند که نمی‌توانند بین ملت ایران تفرقه بیندازند و شعار "مرگ بر آل سعود" سر دهند.   "حمایت می‌کنیم حکومت ولی را، مرگ بر تو آمریکا، پشیمان می‌کنیم ترامپ لعنتی را" ،"نصر من ا... و فتح قریب، مرگ بر آمریکای مردم‌فریب" ، "40 سال استقلال، ۴۰ سال آزادی، ۴۰ سال جمهوری اسلامی، ۴۰ سال قهرمان، ۴۰ سال جاودان، ۴۰ سال کرامت، ۴۰ سال استقامت"، "۲۲ بهمن‌ماه گرامی ،گرامی بر مردم جمهوری اسلامی"و"فریاد اهل یقین، مرگ بر آمریکا"  ازجمله مهم‌ترین شعارهایی بودند که راهپیمایان روز گذشته با صدای رسا سر دادند.

پیام راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن، 40 سال ایستادگی

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: پیام راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن، 40 سال ایستادگی در برابر دشمن و استکبار جهانی است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی،آیت ا... سید احمد علم الهدی در راهپیمایی 22 بهمن در مشهد افزود: ملت انقلابی ایران، راه خود را با همه مشکلات ادامه خواهد داد تا به نقطه نهایی که فرج امام زمان(عج) است، دست یابد. وی ادامه داد: بیشتر شرکت کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن امسال نسل جوانی هستند که دوران امام خمینی(ره)، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را درک نکرده اند اما با همه وجود به صحنه آمده اند. امام جمعه مشهد گفت: این حضور گسترده مردم رسالت مسئولان را سنگین تر می کند تا با رفع مشکلات و فراهم کردن امکانات بیشتر شرایط مقاومت در برابر دشمن و استکبار را بیش از پیش فراهم کنند. مدیریت مسئولان در شرایط کنونی باید به گونه ای باشد که مردم را مقاوم تر سازد نه این که آن ها را مستاصل کند.

حضور مردم به ویژه جوانان در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان پویایی انقلاب است

استاندار خراسان رضوی با پرشور، گسترده و مردمی ارزیابی کردن حضور در راهپیمایی 22 بهمن، تاکید کرد: پیام حضور با شکوه مردم به ویژه جوانان، پویایی انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری، علی رضا رزم حسینی با حضور در راهپیمایی 22 بهمن در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: مردم با حضور شکوهمند خود در این مراسم، بار دیگر به جهانیان ثابت کردند که بر عهد و پیمانی که با امام (ره)، رهبری و شهیدان بسته اند وفادار بوده و هستند. وی با اشاره به تبلیغات مسموم دشمن  علیه نظام و تشویق مردم برای حضورنیافتن در این مراسم، اظهار کرد: مردم وفادار و همیشه در صحنه با درک مسئولیت و این که حضورشان در شرایط کنونی تعیین کننده است؛ پرشور تر از سال های گذشته در راهپیمایی شرکت کردند.   استاندار افزود: مردم به وظیفه تاریخی و انقلابی خود عمل کرده اند و این مسئولان هستند که در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی، مسئولیت شان سنگین تر شده است و باید برای ارتقای معیشت و اقتصاد مردم تلاش کنند.

تولیت آستان قدس رضوی: راه عقب نشینی دشمن حفظ موضع اقتدار، مقاومت و ایستادگی نظام است

تولیت آستان قدس رضوی نیز در پایان مراسم راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن مشهد در حرم مطهر رضوی ضمن قدردانی از حضور پرشور قشرهای مختلف مردم در این راهپیمایی اظهار کرد: یوم ا... 22 بهمن 57 حقیقتاً روز نابودی باطل و پیروزی حق است.

 وی با بیان این که امروز جهاد علمی و اقتصادی در دستور کار است، افزود: مسئولان و دولتمردان و همه بدانیم راه برون‌رفت از مشکلات کشور، مشکلات دشمن ساخته یا مشکلاتی که محصول بی‌تدبیری هاست، جهاد عملی و اقتصادی است.  راه‌حل مشکلات را در دستان پرتوان ملت بزرگ ایران و جوانان و در پرتو  جهاد علمی و اقتصادی این کشور می‌دانیم.

بیگانه مشکل کسی را حل نکرده و نخواهد کرد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بیگانه نه مشکلی را از کسی حل کرده  و نه حل خواهد کرد. چشم دوختن به دست اروپایی‌ها، به اراده آن‌ها و به  این که آن‌ها لبخند و تبسمی داشته باشند سخت اشتباه است. ما 40  سال تجربه کردیم که توانایی در دست توانای جوانان برومند ایران اسلامی است و به  تعبیر رهبر انقلاب جوانان مشکل نیستند بلکه جوانان راه‌حل مشکل در این کشور هستند.

وی افزود: امروز رفع این مشکلات را در دستان توانای جوانان عزیز و ملت ایران می‌دانیم . هیچ‌کس در این کشور و در منطقه نمی‌تواند عزت و اقتدار ایران اسلامی را منکر شود. مقتدرترین و عزتمندترین کشور به برکت خون شهدا ایران اسلامی است و این عزت و افتخار سرمایه بزرگ ملی است و با همه وجود باید این سرمایه را حفظ کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی ادامه داد: هشت سال جنگ سخت و تحمیلی علیه کشور هیچ‌گونه عایدی برای دشمن نداشت. سال‌ها جنگ نرم و امپراتوری خبری دشمن علیه ملت بزرگ ایران کاری از پیش نبرد. امروز جنگ سومی را آغاز کرده‌اند که تلفیقی از جنگ سخت و نرم است، این جنگ فشار آوردن بر ملت بزرگ ایران است. می‌خواهند با فشار آوردن، ملت بزرگ ایران را وادار به تسلیم کنند. وی اضافه کرد: مگر ما بارها تجربه نکردیم که راه عقب‌نشینی دشمن تسلیم شدن در مقابل او نیست. چون دشمن ما دشمنی است که هرگز دست از دشمنی بر نخواهد داشت. به پیمان‌های او اعتمادی نیست. چرا؟ قرآن کریم می‌فرماید؛ اینان میثاق ندارند و به عهد خود پایبند نیستند. ما به آن‌ها بی‌اعتماد هستیم. راهکار ما مقابل دشمن تنها ایستادگی بر مواضع و مقاومت در مقابل دشمن است.  تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: این سیگنال و علامت بسیار مهمی است که به دشمن داده می‌شود. برخی می‌گویند در این پیمان‌ها اگر بخواهیم بهانه دست دشمن ندهیم باید این پیمان‌ها و کنوانسیون‌ها را امضا کنیم. بنده عرض می‌کنم چه کسی تضمین می‌کند که اگر این‌ها امضا شد بهانه دشمن تمام خواهد شد؟ مگر مسئله هسته‌ای  بهانه دشمن نبود؟ بعد مسئله موشکی را مطرح کردند، بعد مسئله حقوق بشر را مطرح کردند، چه کسی تضمین می‌کند که دشمن غدار ما با بهانه کردن مسائل  دیگر همچنان به دشمنی خود ادامه ندهد؟

چه تضمینی است که FATF  پیش شرط های ما را بپذیرد

وی گفت: می‌گویند ما تضمین نمی‌کنیم که با امضای این پیمان ها، مشکلات اقتصادی حل شود. خب اگر قرار است مشکلات اقتصادی حل نشود   امضای این‌ها چه ثمره ای برای ملت ایران  خواهدداشت؟ حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: سؤال ما این است، ما قانون داخلی امضا کردیم نه کنوانسیون ژنو، در قانون داخلی مبارزه با تروریسم ،سازمان‌های آزادی‌بخش و مردمی که برای رهایی از ظلم و ستم در کشور خودشان قیام کنند مستثنا هستند؛ FATF اطلاعیه و بیانیه داد و گفتند ما این شرط را نمی‌پذیریم، شرطی که در قانون داخلی کشور بوده است و گفتند باید این قید حذف شود.

وی ادامه داد: دولت پیشنهاد کرد و مجلس این‌گونه اصلاح کرد که طبق قانون اساسی  وبر اساس مصادیقی که شورای عالی امنیت ملی تعیین می‌کند و جریان‌هایی مصوب شد که این جا هم‌اسمی آورده نشد، این جریان‌ها مستثنا هستند؛ بازهم FATF بیانیه داد و گفت: ما اعلام کردیم شرطی نباید بخورد آن هم نه در کنوانسیون بین‌المللی بلکه در قانون داخلی. چگونه  است که FATF  برای قانون داخلی ما بیانیه صادر می‌کند؟ آیا فردا پیش‌شرط‌های ما را می‌پذیرد؟

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ما به همه متصدیان به نام انقلاب اسلامی  برای حفظ انقلاب و ارزش‌های انقلاب، عرض می‌کنیم باید در این موارد با دقت و با حفظ مصالح نظام و ارزش‌های اسلامی وارد شد. اگر می‌خواهیم دشمن را وادار به عقب‌نشینی کنیم تنها راه برای علامت دادن به اروپایی‌ها و آمریکایی ها حفظ اقتدار نظام و موقعیت انقلاب اسلامی است. حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود:  در طول 40 سال عمر انقلاب اسلامی ملت ایران نه دچار سستی و رخوت و نه دچار نکول شد  و در مسیر دفاع از حق و ارزش‌های دینی در برابر همه جریان‌های استکبار ایستاد  و معجزه را برابر آمریکای جنایتکار در عمل نشان داد. وی گفت: 40 ‌سالگی انقلاب دوره پیری نیست، دوره عقب گرد و توقف نیست، دوره نشاط و دوره پختگی انقلاب و امیدآفرینی است. دوره‌ای است که در آن انقلاب اسلامی با حضور مردم بزرگ تاریخ‌سازی کرده است.

وی افزود: امروز دوست و دشمن معترف هستند که ایران اسلامی کشوری مستقل است. گذشت آن دورانی که روس‌ها قاجار را سرکار بیاورند و از او حمایت کنند، گذشت زمانی که انگلیسی‌ها پهلوی را روی کار آورند و از او حمایت کنند و گذشت آن زمانی که روس‌ها و انگلیسی‌ها ایران رابین خود تقسیم کنند. امروز ایران اسلامی به اعتراف دوست و دشمن مستقل‌ترین کشور جهان است.

وی ادامه داد: امروز دوست و دشمن معترف هستند کشوری که مردم‌سالاری دینی را اعلام کرد و در عمل 40 سال به مردم‌سالاری دینی پایبند بود و آزادی بیان ، آزادی فکر و اندیشه، آزادی قلم و آزادی انتخاب دارد، ایران اسلامی است. ملتی که در این 40 سال باوجود همه تحریم‌ها و تهدیدها اعلام کردیم که می‌توانیم و جلوه‌هایی از دانش و فناوری در بسیاری از حوزه‌ها مؤید این است که می‌توانیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: خودباوری ملی از برکات انقلاب اسلامی است و شعار انقلاب از ابتدا، اعتمادبه‌نفس، اجرای عدالت و اجرای احکام شریعت بوده و در این 40 سال مطلقاً اجازه داده نشد که یک قانون در پارلمان و مجلس برخلاف شرع تصویب و یک حکم در دادگاه‌ها برخلاف موازین شرعی صادر شود. مردم استقلال، آزادی و جمهوری مبتنی بر احکام شریعت اسلام خواستند.

وی افزود: در این 40 سال به برکت انقلاب اسلامی کارهای زیادی در این کشور انجام‌شده است. زیرساخت‌های بسیاری ایجاد شد و شاهد آبادی و عمران در شهر و روستاها هستیم. تلاش برای حفظ انقلاب در برابر کسانی که ابتدای پیروزی انقلاب دم از تجزیه‌طلبی می‌زدند ، جهاد در برابر تروریست‌هایی که 17 هزار نفر از مردان و زنان این مرزوبوم را  به خاک و خون کشیدند و مجاهدت‌ در همه عرصه‌ها مانند هشت سال دفاع مقدس و فتنه بزرگ داعش ازجمله آن‌هاست. حجت‌الاسلام‌والمسلمین گفت: دشمن تصور می‌کرد نسل سوم انقلاب انقلابی نخواهد ماند اما بنده باید بگویم که نسل سوم ما نه‌تنها انقلابی‌تر هستند بلکه بصیرت شان از نسل اول انقلاب بیشتر است.

پیام قدردانی استاندار خراسان رضوی در پی حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

استاندار خراسان رضوی در پیامی از حضور گسترده مردم شریف استان در راهپیمایی باشکوه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشکر و قدردانی کرد . به گزارش روابط عمومی استانداری، در پیام علیرضا رزم حسینی آمده است: "حضور غرور آفرین مردم انقلابی و شریف استان در مراسم راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، ثابت کرد که ایران اسلامی برای همیشه تاریخ و تا ظهور منجی عالم بشریت، دست از حمایت از انقلاب اسلامی و تلاش خود برای تحقق آرمان های امام خمینی(ره) و شهدای عزیز و منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بر نخواهد داشت."

در این پیام اضافه شده است: «این حضور خود جوش مردمی، روشنی بخش قلب رهبر معظم انقلاب حضرت آیت ا... خامنه ای (مد ظله العالی) بوده و خدمت گزاران خود در دولت تدبیر و امید را در خدمت صادقانه و بی منت مصمم تر کرده است.»

در ادامه این پیام آورده شده است: «مراسم راهپیمایی چهلمین طلوع فجر انقلاب  با حضور گسترده مردم متعهد و ولایتمدار استان و در نمایی یکپارچه با ملت سربلند ایران، فرصتی بود تا  ابهت و صلابت مردم آزاده ایران اسلامی  به رخ منادیان اسلام هراسی کشیده شود آن هم در شرایطی که هجمه گسترده تبلیغات منفی دشمنان علیه نظام اسلامی شدت یافته است.این جانب برخود لازم می دانم از مردم همیشه در صحنه استان به دلیل حضور باشکوه  و گسترده در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن قدردانی و تشکر کنم و بی شک این همراهی چهل ساله بار سنگینی بر دوش مسئولان و خدمت گزاران به این مردم بی نظیر و انقلابی نهاده است .»

در حاشیه

مراسم راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن در مشهد مقدس با حاشیه هایی همراه بود که در ادامه می خوانید:

* قشرهای مختلف مردم صبح دیروز با حضور گسترده خود در هوای ابری و سرد مشهد به راهپیمایی 22 بهمن و جشن 40 سالگی انقلاب گرما بخشیدند.

* خانواده های معظم شهدا به همراه تصاویر شهدا در راهپیمایی حضور یافته بودند. جانبازان قطع نخاع نیز از دیگر حاضران در مراسم راهپیمایی بودند.

* موشک شهاب2 به همراه سکوی پرتاب سامانه شهاب در میدان بیت المقدس به نمایش درآمد.

* حضور پرشور کودکان، نوجوانان و دانش آموزان با در دست داشتن پرچم های سه رنگ ایران و تصاویری از امام(ره) و رهبر انقلاب به همراه پدر و مادرشان در طول راهپیمایی چشمگیر بود.

* آیت ا... علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، علما، شهردار مشهد و مدیران استان و شهر در راهپیمایی حضور داشتند.

* نماد 40 سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با مضامین «چهل سال استقلال، آزادی، چهل سال توسعه و افتخار، چهل سال اقتدار ملی و چهل سال ایمان و خودباوری» در مسیر راهپیمایی قرار گرفته بود.

* هنرمندان تئاتر نیز با اجرای پرفورمنس  در حاشیه مراسم راهپیمایی حضور داشتند و به اجرای برنامه پرداختند.

* سیستم صوت در مسیر راهپیمایی بارها قطع و وصل می شد که موجب بی نظمی در شعار دادن راهپیمایان شده بود. چندتن از راهپیمایان نیز اعلام کردند در اوایل راهپیمایی به طور کلی صدای شعارها پخش نمی شده است.

* پرچم های بسیار بلند سه رنگ جمهوری اسلامی توسط راهپیمایان حمل می شد.

* گروه های سرود دانش آموزی در حاشیه خیابان امام رضا(ع) به اجرای برنامه پرداختند.

* پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی توسط راهپیمایان به آتش کشیده شد.

* برخی غرفه های مستقر در مسیر راهپیمایی، باعث   ازدحام مردم و به زحمت افتادن آنان شده بود.

* بعضی راهپیمایان پلاکاردهایی با خود به همراه داشتند که دارای مضامینی درباره برجام، FATF و مسائل و مشکلات مردم به ویژه مشکلات اقتصادی بود. یکی هم این گونه نوشته بود: "مسئولان ذوق نکنند، فقط به عشق رهبر آمدیم".

* برخی راهپیمایان مترسک هایی به عنوان نماد آمریکا و اسرائیل با خود حمل می کردند.

* برخی افغانستانی های مقیم مشهد و نیز اتباع و زائران خارجی نیز در راهپیمایی 22 بهمن مشهد حضور داشتند.

* 1397 کبوتر به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی میان راهپیمایان در میدان بیت المقدس برفراز آسمان به پرواز در آمد.

* برپایی ایستگاه های نقاشی، پخش سرودهای انقلابی، نمایش خیابانی و بازگویی فضای دوران انقلاب اسلامی و نشان دادن ماکت ترامپ بخش دیگری از برنامه های حاشیه ای راهپیمایی در مشهد بود.

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: