دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: ذره ای در دفاع از حقوق مردم کوتاه نمی آییم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، غلامعلی صادقی روز سه شنبه در اولین جلسه دادگاه رسیدگی به جرایم اخلالگران نظام اقتصادی در دادگاه ویژه استان خراسان رضوی در مشهد افزود: تمام اقدامات ما در این پرونده و پرونده های مشابه با هدف پیشگیری از وقوع مجدد جرایم و دفاع از حقوق عامه و بسط و گسترش عدالت است.

وی اظهار داشت: اقدامات گسترده ای در زمینه این پرونده توسط دادسرای مشهد به انجام رسید و بر این اساس تشخیص داده می شود که خسارات وارد شده به شکات به دلیل رفتار غیرقانونی متهمان غیرقابل انکار است.

وی گفت: در برآوردهای اولیه حدود هشت هزار سهامدار در این پرونده وجود دارد که برخی از این نمایندگان خود نماینده تعداد دیگری از سهامداران و شکات هستند به همین دلیل شاهد گستردگی موضوع در مشهد و سایر شهرها بودیم و این موضوع نیازمند اقدام جدی و قاطع بود.

صادقی افزود: مسیری را که متهمان پیموده اند در واقع در جهت مقابل سیاستهای پولی و مالی کشور بود که با تبلیغات گمراه کننده و اغوا گرانه از طریق رسانه ها آغاز و موجب شد برخی هموطنان منتظر معجزه اقتصادی از سوی مسئولان این شرکت باشند.

وی اتهام پنج متهم این پرونده را مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به قصد مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: در حالی که دشمن پس از ناامیدی از جنگ نظامی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به جنگ اقتصادی علیه ملت ما روی آورده است، شاهدیم که در داخل نیز عده ای افراد سودجو و قانون شکن با تبلیغات فریبنده، ضمن اقدام علیه سیاستهای نظام جمع کثیری از هموطنان را دچار مشکلات عدیده می کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی اظهار داشت: یکی از ویژگیهای این شرکت و شرکتهای مانند آن عدم شفافیت مالی است، تاکنون نیز بارها از متهمان خواسته شد تا وضعیت مالی شرکت را شفاف اعلام کنند که در این زمینه همکاری صورت نگرفت.

صادقی گفت: خواستار رسیدگی دقیق دادگاه به اتهامات مطرح شده در کیفرخواست، بازگشت اموال شکات، جبران خسارت های مادی و معنوی وارده به شکات و اعمال مجازات بازدارنده قانونی برای متهمان هستیم.

اولین جلسه دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران نظام اقتصادی روز سه شنبه در مشهد برگزار شد.

شرکت گردشگری و سرمایه گذاری پردیسبان در سالهای اخیر با تاسیس دفتر در مشهد اقدام به فروش سهام کرد که با استقبال مواجه شد و ارزش هر سهم آن تا یک میلیون و 100 هزار ریال افزایش یافت اما از حدود دو سال و نیم پیش دادستان عمومی و انقلاب مشهد دفاتر فروش غیرقانونی این شرکت را پلمب کرد.

عملیات اجرایی پروژه پردیسبان از سال 91 در استان قزوین برای احداث مجتمع تجاری تفریحی به مساحت 840 هزار متر بنا و یک برج 66 طبقه‌ ای آغاز شد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: