معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 400 کودک کار در کلانشهر مشهد توسط گزوههای مددکاری این اداره کل شناسایی و ساماندهی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، غلامحسین حقدادی افزود: هم اکنون طرح خدمات روزانه به کودکان کار اجرا می شود به طوری که حدود 80 کودک در مرکز روزانه مربوط به این موضوع حضور دارند.

وی اظهار داشت: حضور کودکان در خیابان و تلاش برای فعالیت اقتصادی و کسب درآمد، ناشی از مشکلات اقتصادی خانواده های آنان است که آنان را از تحصیل و بسیاری حقوق حقه خود باز می دارد بنابراین راهکار مدیریت این پدیده، رفع مشکلات خانواده های این کودکان است.

وی گفت: با هدف کاهش و کنترل پدیده کودکان خیابانی، حمایت از خانواده های آنان و خدمات مددکاری به آنان ارائه می شود اما همچنان بازگشت 20 درصد کودکان شناسایی شده به خیابان ها گزارش می شود.

حقدادی افزود: توانمندکردن خانواده هایی که دچار مشکلات اقتصادی متعدد هستند بسیار سخت است و تلاش می کنیم با ارائه آموزش به خانواده، ارائه کمک تحصیلی به کودکان و پرداخت بخشی از هزینه های تحصیل از فشار اقتصادی بر خانواده بکاهیم.

وی اظهار داشت: 40 درصد از 400 کودک کار شناسایی شده را کودکان افغانستانی و اتباع خارجی تشکیل می دهند.

هم اکنون حدود 400 هزار نفر در خراسان رضوی زیرپوشش بهزیستی استان خراسان رضوی هستند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: