مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: ذخایر خونی در همه گروههای خونی در این استان کاهش یافته و با ادامه این روند پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی با چالش جدی مواجه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، دکتر حمیدرضا اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر ذخایر خونی رو به کاهش است و از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) درخواست می شود تا با حضور در پایگاه های اهدای خون به یاری بیماران نیازمند بشتابند.

وی علت کاهش اهدای خون را سرما و برودت هوا عنوان کرد و افزود: شش پایگاه اهدای خون در مشهد آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون است. پایگاه اهدای خون امام رضا(ع) در میدان شریعتی در نوبت صبح و عصر و بقیه پایگاهها فقط در نوبت صبح خدمات رسانی می کنند.

لازم به ذکر است، روابط عمومی انتقال خون استان در قالب اطلاعیه ای با تأکید بر اینکه نیاز به خون همیشه هست، اعلام نمود که پایگاههای اهدای خون مشهد مقدس شامل پایگاه امام رضا(ع) واقع در «میدان شریعتی ( تقی آباد ) ابتدای خیابان دانشگاه از ساعت 7:45 الی 18:45 به صورت یکسره » ، «پایگاه امید واقع در نبش خیابان شیرازی 3 طبقه منهای یک مجتمع تجاری و اقامتی امید»،«پایگاه شهید کریمی واقع در بلوار شریعتی 28 منطقه قاسم آباد»،«پایگاه میلاد واقع در بلوار استقلال بین استقلال 2 و 4»،«پایگاه مهر واقع در نبش بلوار ابوطالب 33 و پایگاه ثامن ابتدای بازارچه شهید آستانه پرست ( پارکینگ شماره4 حرم مطهر رضوی ) می باشند.» پایگاه ها در نوبت صبح آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون خواهند بود. ساعت پذیرش پایگاهها در نوبت صبح از 45/7 الی 15/13 می باشد. در این اطلاعیه ضمن استمداد از کلیه واجدین شرایط اهدای خون، نیاز به همه گروههای خونی تأکید شده و با پوزش از داوطلبانیکه بدلیل کمبود امکانات پایگاهها ممکن است مدتی را در انتظار بمانند، از شکیبایی و همکاری اهداکنندگان قهرمان خون تقدیر و تشکر گردیده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: