وزارت خزانه‌داری آمریکا 9 فرد و 2 مجموعه ایرانی مرتبط با کنفرانس افق نو را تحت تحریم قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از الحدث، وزارت خزانه داری آمریکا 9 فرد و 2 مجموعه ایرانی را در لیست تحریم های خود قرار داد.

براساس گزارش رسانه های آمریکایی، حسین عباسی، مجتبی معصوم پور، میلاد میرزا بیگی و حسین پرور از شرکت «نت پیگرد سماوات» و همچنین حامد قشقاوی، غلامرضا منتظمی، نادر طالب زاده، زینب مهنا طالب زاده، محمد باقر شیرین کار، که به ادعای آمریکا با سازمان جنگ الکترونیک و دفاع سایبری سپاه ارتباط دارند، تحت تحریم قرار گرفته‌اند. 

براساس این گزارش، «سازمان افق نو» و شرکت نت پیگرد سماوات نیز به عنوان دو مجموعه ایرانی در لیست تحریمها قرار گرفته‌اند. 

خزانه داری آمریکا در بیانیه خود آورده است که سازمان افق نو و 4 فرد مرتبط با آن که مورد حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است وکنفرانس‌های بین المللی برگزار میکند به خاطر تلاش برای به کار گیری و جمع آوری اطلاعات  از مهمانان خارجی حاضر در این کنفرانس در لیست تحریم قرار گرفته است. همچنین یک نهاد و 5 نفر دیگر نیز به خاطر فعالیتهای مخرب سایبری و تلاش برای هدف قرار دادن مقامات فعلی و پیشین دولتی و نظامی آمریکا مورد تحریم قرار گرفته اند.

«استیو منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا در ادامه بیانیه آورده است؛ آمریکا در حال اتخاذ اقداماتی علیه عوامل و بازیگران عملیاتهای سایبری و مخفی ایران، که آمریکائیها را در داخل و خارج از مرزها هدف حملات سایبری قرار می‌دهند، میباشد.

در این بیانیه همچنین امده است؛ آمریکا سازمان افق نو را به خاطر حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران تحریم کرده است. 

خزانه داری آمریکا مدعی است که عوامل کنفرانس افق نو از مهمانان خود اطلاعات مضر جمع آوری می‌کنند و می‌گوید که در کنفرانس های خود احساسات ضد یهودی و انکار هلوکاست را ترویج می‌کنند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: