رئیس اداره راه و شهرسازی سبزوار گفت: 84 هکتار از اراضی ملی این شهرستان به ارزش 37 میلیارد تومان طی چند سال اخیر رفع تصرف شد و در بخش زیادی از این اراضی پروژه‌های دولتی در حال احداث است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علی اصغر استیری گفت: تاکنون برای حدود 100 هکتار از اراضی ملی این شهرستان سند مالکیت صادر شده که تاثیر بسزایی در احقاق حقوق بیت المال دارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی سبزوار با بیان اینکه طی چند سال اخیر 202 کیلومتر راه روستایی در این شهرستان احداث و آسفالت شده است، افزود: حدود 86 درصد از روستاهای بالای 50 خانوار سبزوار از راه آسفالت بهره‌مند هستند و شاخص استانی راه آسفالت در خراسان رضوی حدود 95 درصد است که در سبزوار نسبت به شاخص استانی 9 درصد فاصله داریم.

وی ادامه داد: امیدواریم 9 درصد عقب ماندگی با اجرای مطالعات راه‌ها فاقد آسفالت یا پروژه‌های نیمه تمام به میانگین استانی برسیم.

استیری با بیان اینکه موضوع اسکان اضطراری در دستور کار اداره راه و شهرسازی سبزوار است، اضافه کرد: زمانی که زلزله یا هرگونه حادثه‌ای رخ می‌دهد باید مکانی برای اسکان مردم داشته باشیم و طی 6 ماه اخیر بدون استفاده از اعتبارات دولتی مطالعات پروژه اسکان اضطراری انجام شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی سبزوار با بیان اینکه برای پروژه اسکان اضطراری 26 نقطه در این شهرستان مشخص و جانمایی شد که پنج نقطه از این مناطق اولویت نخست است، تصریح کرد: یک دهم جمعیت شهر سبزوار در این مناطق اسکان داده می‌شود.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: